Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Młodzi i zdolni hokeiści pochodzą z malborskiego UKS Bombek SP3.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 29 września 2020, 08:33
  • UKS Bombek SP3
  • HokejSport
Młodzi i zdolni hokeiści pochodzą z malborskiego UKS Bombek SP3. fot. UKS Bombek SP3
Łukasz Piór to kolejny wychowanek malborskiego Klubu UKS Bombek SP3, który gra w MKS Sokołach Toruń na wypożyczeniu. Łukasz w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował toruński klub w kategorii młodzik U16, gdzie uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W miniony weekend nasz zawodnik rozegrał dwa mecze, w których drużyna Sokołów wygrała 6:2 i 9:5 z AH Legią Warszawa. Łukasz strzelił w swoim debiucie w obydwu meczach bramki.

 

Kolejny z malborskich zawodników grający na wypożyczeniu, Bartosz Grabara, także uczeń SMS w Toruniu, zagrał w przegranym przez MKS Sokoły meczu z UKS Zagłębie Sosnowiec 2:10 w I lidze rozgrywek PZHL. Bartek gra na pozycji bramkarza. Z kolei napastnik Michał Sadowski, który w tym sezonie gra w Klubie GKH Stoczniowiec Gdańsk, w PLH otworzył wynik meczu z TKH Energa Toruń strzelając swoją pierwszą bramkę w ekstralidze, niestety przegranym z liderem 2:3. Michał Nawrocki w tym sezonie wypożyczony do Szwecji do Klubu Kalix HC zagrał w Turnieju Północy - Norrbotten. Drużyna z Michałem w składzie wygrała wszystkie mecze i zagra w finałach Szwecji. Michał strzelił 3 bramki, w tym rzut karny oraz asystował przy dwóch golach strzelonych dla swojej drużyny. Michał Król, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński i Dominik Antys wraz z drużyną UKS Wikingowie Elbląg przegrali swój pierwszy ligowy mecz w kategorii U14 (żak starszy) 9:5 z AH Legią Warszawa.

 

 

 

 

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, UKS Bombek SP3 współpracuje z Klubem UKS Wikingowie Elbląg i wspólnie uczestniczy w rozgrywkach w kategorii U12 i U14. Żak młodszy w nadchodzący weekend wybiera się także do Warszawy, gdzie rozegra swoje pierwsze mecze ligowe. O zwycięstwo w tym meczu będzie trudno, biorąc pod uwagę fakt, że Legia trenuje od lipca br. na lodzie, natomiast naszym zawodnikom aż do listopada br. muszą wystarczyć treningi na rolkach. Jednak młodzi zawodnicy są waleczni - będą grali ambitnie i postarają się o dobry wynik z faworytem.

 

 

 

 

Klub UKS Bombek SP3 zaprasza na treningi dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Treningi odbywają się na lodowisku miejskim OSiR przy ulicy Mickiewicza 59 w Malborku na rolkach, do momentu zamrożenia lodowiska, szczegóły na stronie www.hokejmalbork.pl


 


 

Informacja i zdjęcie: UKS Bombek SP3

UKS Bombek SP3
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.