Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Najmłodsi malborscy hokeiści wzięli udział w turnieju „Czerkawski Cop 2020”.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 3 grudnia 2019, 13:53
  • Redakcja
  • HokejSport
Najmłodsi malborscy hokeiści wzięli udział w turnieju „Czerkawski Cop 2020”. fot. Bombers Malbork
W miniony weekend najmłodsza grupa malborskich hokeistów uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju mini hokeja na Lodzie pn. „Czerkawski Cop 2020” w Elblągu. Był to jeden z cyklu czterech organizowanych przez byłego hokeistę, Mariusza Czerkawskiego turniejów eliminacyjnych w celu wyłonienia najlepszych drużyn, które będą rywalizowały w finale w marcu 2020 na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Niestety malborscy Bombersi nie zakwalifikowali się do finału w Warszawie, ale bardzo dzielnie walczyli w turnieju w Elblągu, zajmując 7 miejsce na 9 sklasyfikowanych zespołów. Zawody prowadzili, oprócz wspmnianego Czerkawskiego, także olimpijczycy: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Michał Garbocz.
W składzie Bombersów zagrał najmłodszy na turnieju zawodnik, Aleksander Kujawa, który ma zaledwie sześć lat. W składzie zagrał również jego brat Filip, na bramce Patryk Wojciechowski, Marcel Lewandowski, Bartek Małyj, Kacper Dorobek, Dominik Seroka, Igor Mazurek, Piotr Maślak. Trenerem i opiekunem małych hokeistów w trakcie turnieju był Maciej Cyganowski.
W niedzielę, 1 grudnia br. rozegrano już III kolejkę rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, organizowaną przez UKS Bombek SP3 i OSiR. W tym roku X edycja, w której do rywalizacji stanęło aż 9 drużyn.
Po 3 kolejkach bez straty punktów prowadzą Bombersi, którzy wygrali swój mecz z Gromem Morąg 18 - 4. Bramki strzelili w tym meczu: Radek Czerniewski - 5, Paweł Badziong - 5, Maciej Cyganowski - 4, Mirek Godek - i Michał Żołnowski - 3.
UKS Bombek SP3 wygrał z drużyną Kościerskie Niedźwiedzie 11 - 3, wskakując na czwarte miejsce w tabeli. Bramki strzelili dla UKS : Mateusz Mozołowski - 3, Szymon Cyganowski - 3, Bartosz Seńko - 2, Kacper Dorobek - 2 i Łukasz Piór - 1.
Michał Sadowski wraz z zespołem SMS Toruń zajmuje 7 miejsce w tabeli I ligi seniorskiej w hokeju na lodzie, Michał z 4 bramkami i 10 asystami zajmuje 38 miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej na 500 sklasyfikowanych zawodników. Bartosz Grabara zagrał 20 miniut (jedna tercja) w wygranym przez Sokoły Toruń meczu przeciwko ŁKH Łódź i cały mecz także wygrany z GKS Stoczniowiec w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy. Michał Nawrocki otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji U18, które odbędzie się w dniach 9 - 15 grudnia w Gdańsku, zakończone dwumeczem z reprezentacją Litwy, która gra w elicie dziesiątki najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej. Michał walczy o miejsce w składzie na mistrzostwa Świata we Włoszech, aktualnie gra w Klubie DEG Dusseldorf na pierwszym poziomie rozgrywek U17 w Niemczech.
W kategorii żak starszy UKS Wikingowie Elbląg, którego klub wspólnie z UKS Bombek reprezentują nasi zawodnicy w rozgrywkach U14, przegrał obydwa mecze z ŁKH Łódź. W składzie wspólnego zespołu zagrali: Michał Król, Michał Muczeński, Miłosz Rukat, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński.
W kategorii żak młodszy U12 nasza drużyna najbliższy mecz rozegra w Gdańsku przeciwko GKS. Zapraszamy do kibicowania w najbliższy weekend RLH i zachęcamy też najmłodszych do uczestnictwa w nieodpłatnych zajęciach otwartych UKS Bombek w każdy poniedziałek i czwartek na godz 16 -16.45 na darmowe nauki jazdy na łyżwach dla dzieci pod fachową opieką wykwalifikowanych trenerów (dla dzieci od 4 - 10 lat).

Informacja i zdjęcie: Bombers Malbork

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.