Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zawodnicy UKS Bombers Malbork wzięli udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech

Zawodnicy UKS Bombers Malbork wzięli udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech fot. Sławomir Nawrocki
Dwójka wychowanków UKS Bombers Malbork uczestniczyła w Mistrzostwach Świata we Włoszech w kategorii juniorów w hokeju na rolkach. Michał Nawrocki i Michał Sadowski zagrali w reprezentacji narodowej z orzełkiem na piersi.

Był to pierwszy w historii start reprezentacji Polski U18 na mistrzostwach Świata. Nasi zawodnicy zaprezentowali się całkiem dobrze wygrywając wraz z kolegami z drużyny cztery mecze, w kolejnych czterech odnieśli porażki. Michał Sadowski strzelił pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski z faworyzowanym zespołem z Wielkiej Brytanii (5 miejsce w mistrzostwach Europy) w pierwszym meczu grupowym,drugi wychowanek z Malborka Michał Nawrocki w przeciągu trzech ostatnich minut dołożył kolejne dwie bramki. Reprezentanci Polski zwyciężyli 3:0. W kolejnych meczach w grupie nasi zawodnicy wygrali z reprezentacją Niemiec 4:1 i rozgromili Indie 23:0 zajmując pierwsze miejsce w grupie. 

Niestety nasi reprezentanci trafili w kolejnym meczu na Kanadę, która była jednym z faworytów mistrzostw. Kanada wygrała wysoko 13:1, nie udało się także pokonać Namibii (8:2) oraz Nowej Zelandii (6:1). Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 14 miejsce na 22 sklasyfikowane zespoły w mistrzostwach Świata Asiago - Roana we Włoszech. Michał Nawrocki w klasyfikacji strzelców zajął 3 miejsce. Nasza reprezentacja była najmłodszą z pośród wszystkich ekip, które rywalizowały w turnieju MŚ. W przyszłym roku mistrzostwa będą rozgrywane w Hiszpanii - Barcelona, jestem pewien jako trener reprezentacji, że zdobyte na mistrzostwach we Włoszech doświadczenie pozwoli powalczyć o wysokie miejsca w turnieju. 

 

Serdeczne podziękowania dla firm, dzięki którym wyjazd był możliwy: 
 

Alegre Jarosław Buła, Pan Jerzy Miąsko, Mc'Donalds, Firma WOBEX, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Leier, Domex, PWiK Malbork,Pani Krystyna Babirecki, A.S.O. Harasimowicz, Pan Wojciech Zegarek, Gravel sp.z o.o. Gdańsk, Pani Małgorzata Ostrowska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.