Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z malborskiego UKS Bombek do reprezentacji Polski.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 2 września 2019, 08:33
  • redakcja
  • HokejSport
Z malborskiego UKS Bombek do reprezentacji Polski. fot. UKS Bombek
Michał Nawrocki został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Uczestniczył w zgrupowaniu kadry osiemnastolatków w Krynicy Zdrój. Kadra U18 przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w Asiago we Włoszech. Wychowanek malborskiego Klubu UKS Bombek SP3 pomimo, że jest młodszym rocznikiem w tej kategorii, jest brany pod uwagę do kadry na MŚ.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata regularnie był powoływany na zgrupowania U16. Po zgrupowaniu w Krynicy kadra U18 rywalizowała w silnie obsadzonym turnieju „Nadziei Olimpijskich" w Budapeszcie. Reprezentacja zmierzyła się z gospodarzami i Włochami, którzy będą rywalami Polaków na Mistrzostwach Świata oraz bardzo mocnymi Słowakami.

Niestety nie udało się wygrać żadnego z trzech meczy, chociaż reprezentacja z meczu na mecz radziła sobie coraz lepiej. Tylko w pierwszych dwóch tercjach nasza reprezentacja grała równorzędny mecz przeciwko Węgrom, w trzeciej niestety zabrakło sił i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 7:3. W drugim meczu przeciwnikiem był zespół naszego południowego sąsiada - Słowacja. Pomimo ambitnej gry nasi zawodnicy przegrali 1:3, choć na 30 sekund przed końcem meczu była świetna okazja do wyrównania przy stanie 1:2, grając w przewadze 6/5 (trener zdecydował się zaryzykować i ściągnął bramkarza) zaledwie kilka sekund przed końcową syreną Słowacy zdołali strzelić trzecią bramkę. Mecz z Włochami zakończył się pechowo w dogrywce, reprezentanci Polski z Michałem Nawrockim w składzie przegrali 3:4.

Był to jeden ze sprawdzianów przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata we Włoszech. Przed Michałem kolejny sezon w niemieckim zespole DEG Dusseldorf, do którego został wypożyczony z malborskiego Klubu, gdzie będzie rywalizował w kategorii U17 i być może dostanie też szansę na grę DNL U20.

 

Informacja: UKS Bombek

 

redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.