Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Będą zarzuty po aferze mobbingowej w malborskiej policji? Decyzja prokuratury w przyszłym tygodniu.

W czerwcu psychologowie kolejny raz przeprowadzili badania w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku. Po analizie wyników podjęto decyzje o przeniesieniu naczelnika drogówki do KWP w Gdańsku. Sprawa może mieć również dużo poważniejsze konsekwencje. W przyszłym tygodniu okaże się, czy prokuratura postawi komuś zarzuty.

Pierwsi policjanci mówiący otwarcie o mobbingu w KPP w Malborku zgłosili się do naszej redakcji w styczniu br. Sprawa stała się głośna w całym kraju, a policja wszczęła wewnętrzne śledztwo. Dochodzenie wskazało jedynie na nieprawidłowości, a jedyną decyzją personalną w komendzie była zmiana na stanowisku rzecznika prasowego.

 

Sprawa ma ciąg dalszy.

 

W czerwcu KWP w Gdańsku ponownie zbadała sytuacje w malborskiej jednostce. W wyniku prac psychologów podjęto decyzje o przeniesieniu naczelnika drogówki do gdańskiej komendy.

 

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z dniem 21 sierpnia 2018 roku Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego malborskiej komendy został oddelegowany do pełnienia służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku co było podyktowane zapewnieniem ciągłości realizacji ustawowych zadań Policji. W tym czasie obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Malborku zostały powierzone Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Żadne inne zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku nie zaszły – informuje Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP.


Policja wciąż nie odpowiedziała na nasze pytanie - czy postanowienie o przeniesieniu naczelnika było wynikiem złej oceny, jaką uzyskał od podwładnych, czy może wręcz przeciwnie, jest to awans zawodowy za dotychczasowe osiągnięcia.


Czy ktoś usłyszy zarzuty? Decyzja prokuratury w przyszłym tygodniu.


Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Patryk Tomaszewski, znany z nagłaśniania nieprawidłowości w policji.

- Śledztwo jest już na końcowym etapie, w przyszłym tygodniu podejmę decyzję o sposobie jego zakończenia – informuje Jacek Chmielewski z prokuratury w Pucku.

Prokuratura badała sprawę i przesłuchiwała świadków. Już w przyszłym tygodniu okażę się, czy decyzja śledczych pokryję się o opinią policjantów po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia. Funkcjonariusze z pionu kontroli KWP nie ujawnili zachowań mobbingowych. Potwierdzono jedynie, że w malborskiej komendzie dochodziło do nieprawidłowości. Prokuratura w wyjaśnieniu całej sprawy musi odpowiedzieć na pytania, czy nieprawidłowości w komendzie były na tyle poważne, że wyczerpały znamiona przestępstwa z Art. 231 kodeksu karnego o nadużyciach uprawnień. Co pozwoliłoby postawić zarzuty konkretnym osobom.

Do sprawy ewentualnych zarzutów powrócimy w przyszłym tygodniu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
st. post.
st. post. 31.08.2018, 13:03
Kowal zawinił, cygana powiesili!
sierż. sztab.
sierż. sztab. 01.09.2018, 14:04 (odpowiedź do st. post.)
Akurat temu " cyganowi " się należało. Szkoda tylko że " kowalom " może się upiec.