Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komendant Wojewódzki wszczął procedurę antymobbingową w malborskiej jednostce policji . - 25.01.2018

Po ujawnieniu informacji o możliwym mobbingu w malborskiej policji Komenda Główna jak i wojewódzka wszczęły postępowania wyjaśniające w tej sprawie. W dalszym ciągu cały wydział prewencji przebywa na urlopach i zwolnieniach.

W poniedziałek poinformowaliśmy o możliwym mobbingu w KPP w Malborku. Po naszych doniesieniach o sprawie zaczęły mówić zarówno media regionalne jak np. TVP3 Gdańsk i Radio Gdańsk oraz ogólnopolskie jak TVP info. Nadużycia w malborskiej policji miały trwać od 2016 roku. Teraz całą sprawę bada Biuro Kontroli KGP oraz Wydział kontroli KWP w Gdańsku.

Eksperci wysłani do Malborka.

Komendant Wojewódzki w Gdańsku polecił wszcząć procedurę antymobbingową w malborskiej jednostce. Na miejsce wysłano już ekspertów, którzy dokładnie zajmą się diagnozowaniem sytuacji w komendzie. Będziemy weryfikować szczegółowo wszystkie informacje. Do Malborka przyjedzie również grupa psychologów. - informuje nadkom. Joanna Kowalik-Kosińsk Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Policjanci przedłużają zwolnienia.

Obecnie w Malborku cały wydział prewencji jest na zwolnieniach lekarskich lub urlopach. Do patrolowania ulic powiatu zostali skierowani funkcjonariusze z innych wydziałów. Jak poinformowała nas Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku – trzech policjantów przedłużyło zwolnienia lekarskie.

Mimo braku kilkunastu mundurowych KPP zapewnia, że udaje się zachować ciągłość patrolową i na obecną chwilę nie ma potrzeby zasilania komendy pomocą z innych jednostek policji.

Kolejne zamieszanie w okół komendanta.

W ubiegłym roku w KPP w Malborku zaginęła broń sygnałowa. Po procedurze wyjaśniającej komendant Michał Zapolski otrzymał karę nagany o czym poinformowała nas KWP w Gdańsku.
- Uprzejmie informuję, że Komendanta Powiatowego Policji w Malborku insp. Michała Zapolskiego uznano winnym popełnienia czynów dyscyplinarnych i wymierzono karę dyscyplinarną nagany. Postępowanie sprawdzające w tej sprawie nie wykazało w jakich okolicznościach utracono zagubioną broń sygnałową i do tej pory przedmiotu tego nie odnaleziono. Naganą ukarano również policjanta odpowiedzialnego za magazyn broni tamtejszej jednostki.

Obecnie trwa wyjaśnianie zarzutów w sprawie mobbingu. O postępach i nowych ustaleniach będziemy państwa informować na bieżąco.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomek
Tomek 28.01.2018, 09:47
…………………….żegnaj karierowiczu Zapolski !
cv
cv 28.01.2018, 21:11 (odpowiedź do Tomek)
mam wrażenie zbliżone do pewności, że to nie z nim będziemy się żegnać
wc
wc 29.01.2018, 18:48 (odpowiedź do cv)
a co myślisz że poleci Jacuś i zabierze ze sobą dwóch Tomków? Damianek spoko jest!
cv
cv 29.01.2018, 19:30 (odpowiedź do wc)
chorowitych policjantów nam chyba nie trzeba więc sam sobie na pytanie odpowiedz ...
hgf
hgf 29.01.2018, 19:48 (odpowiedź do cv)
Michu daj spokój!
niemundurowy
niemundurowy 26.01.2018, 09:02
Mam wrażenie, że niektórzy co tu piszą to przełożeni policjantów, którzy próbują tutaj zrobić z funkcjonariuszy symulantów i słabych psychicznie chłopaczków. To też mobbing wypisywanie na swoich pracowników takich rzeczy w Internecie i kolejny dowód na takie praktyki. Niepokojąca prawda jest taka, że skoro wszyscy policjanci tego wydziału jednak się sprzeciwili stosowanym praktykom to musiało być naprawdę źle. Nie chcę nikogo oceniać ale po otrzymanych naganach i historii zawodowej niektórych z "kierownictwa" powinni oni sami podać się do dymisji. Mam nadzieję, że KGP zrobi z tym w końcu porządek.
Jasiu211
Jasiu211 26.01.2018, 11:58 (odpowiedź do niemundurowy)
Panie wszechwiedzący, a dlaczego nikt nic nie mówi o lekarzu_lekarzach którzy wystawiali zwolnienia. Dla pana wiedzy zwolnienie lekarskie służy do jednego celu tj, poprawy stanu zdrowia chorego, a w tym wypadku ja nie widzę u tych policjantów choroby. Niech coś takiego zrobią w prywatnej firmie to po tygodniu juz ich nie ma. W sprawach prywatnych przyjmuje komendant wojewódzki, a sprawa mobingu można pominąć drogę służbową. Okręgowa Izba lekarska i ZUS powinni przyjrzeć tym zwolnieniom l lekarzom.
Lekarz
Lekarz 27.01.2018, 03:26 (odpowiedź do Jasiu211)
Podważają słowo lekarza ? Ha ha dobre. "Psychicznie "też można być zmęczonym NACZELNIKU.
Iga
Iga 26.01.2018, 23:44 (odpowiedź do Jasiu211)
Proszę podważyć lekarskie zwolnienia i zlecić kontrolę. Pospadacie ze stołów i tego się boicie.
K
K 27.01.2018, 21:04 (odpowiedź do Iga)
Praca policjanta narażona jest na stres,którego żadna inna praca nie jest w stanie zafundować...
jakieś pytania? Nie trzeba być geniuszem żeby na to wpaść...a co to za stres i z czym związany... jest w stanie okreslic tylko policjant pracujący w terenie...nie za biurkiem. A lekarze maja rozne specjalozacje i nie trzeba chorować tylko na grypę...wiec co tu podwazac?
Patriota emeryt
Patriota emeryt 25.01.2018, 21:26
Zawsze mówiłem . że trzeba weryfikować osoby przyjmowane do Policji z jednej strony a z drugiej strony nie każdy nadaje się na kierowanie zasobem ludzkim. Cała prawda o tej sprawie też ma dwa końce , ale wyluzujcie nie opluwajcie się bo ludzie mają z Was bekę i wszyscy na tym stracicie .A tak odnośnie pracy niech nie wypowiadają się o Policji funkcjonariusze , którzy prawdziwych bandytów widzieli na obrazkach . A ogólnie współczuję Wam bo zawsze w Malborku atmosfera była OK.
m
m 25.01.2018, 20:21
Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani przeczytali już oświadczenie KWP w sprawie malborskiej komendy. Po lekturze wszystko jasne. teraz decyzja należy do buntowników.
Gala
Gala 26.01.2018, 07:29 (odpowiedź do m)
W oświadczeniu KWP pisze ze policjanci nie skorzystali z innych metod rozwiazania sprawy tj.mogliby sie spotkać się z bezpośrednim przełożonym no fakt ale jego dotyczy mobbing wiec w czym on pomoże,rozmowa z psychologiem tez niewiele da tylko zrzuci się cążący balast.Pozatym bez nagłośnienia sprawy w mediach chłopaki nie mają szans na powodzenie.Dobrze ze tak zrobili.
Katar
Katar 25.01.2018, 19:36
Znam temat. Procedura antymobingowa polega na przeprowadzeniu anonimowej ankiety lub wywiadów wśród pracujących w danej jednostce funkcjonariuszy. Obawiam się, że wszyscy policjanci którzy mogliby ujawnić nieprawidłowości przebywają na zwolnieniu lub urlopie więc są nieobecni i nie wezmą udziału w ankiecie. To z kolei spowoduje, że ankieta wykaże, że nie ma żadnego mobingu.