Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Policjant
Policjant 31.01.2018, 14:04
Policjant prewencji pełni służbę 12 godz.. w tym czasie skontrolować średnio 8 to skandal ale można ich zobaczyć jak się chowają po krzakach np. obok ogródków działkowych przy byłej telekomunikacji na ul. Targowej lub na zapleczu nowych hal targowych na runku itd. to są obiboki ,nieroby jeżeli jest kradzież rowerów,telefonów to jest ich obowiązek pod tym kontem kontrolować.
franek
franek 31.01.2018, 10:56
Zamiast pracować zajmują się pierdołami. Policja od zawsze stała statystką. W tej kwestii nigdy się to nie zmieni. Przecież trzeba jakoś pracę policjantów oceniać i monitorować. Tylko jak coś się wydarzy/ kilku nieudaczników przed kamerą z ukrytymi twarzami - czego się wstydzą/ to wszyscy wyżsi przełożeni wykręcają się, mówiąc, że nie o statystkę chodzi.. A przecież oni na ta prą. Proponuję Panu redaktorowi udać się na jakąś odprawę , to zobaczy o czym, się tam mówi. A ten emerytowany policjant przed kamerą to ciekawe dlaczego musiał odejść na emeryturę ......
Policjant z Malborka
Policjant z Malborka 04.02.2018, 18:24 (odpowiedź do franek)
Był żołnierzem a potem policjantem. Sam swoim prywatnym samochodem jeździł za policjantami i ich śledził, jak był na stołku. Niech sam się rozliczy z swoich durnych pomysłów i nękania policjantów a potem niech pisze głupoty na temat przełożonych.
olo
olo 05.02.2018, 19:46 (odpowiedź do Policjant z Malborka)
brawo kolego za to co napisałeś jak to było z jego wojskiem - a dlaczego nie został kierownikiem w PP Ryjewo może się sam zechce wypowiedzieć
Emeryt
Emeryt 30.01.2018, 11:46
Policjant który oszukuje idąc na zwolnienie powinien być zwolniony bez podania przyczyny, jest taki przepis wyciągnął bym sankcje w stosunku do lekarzy którzy nieprawnie takie zwolnienia wypisywali. Z wypowiedzi policjantów wynika że w ciągu służby legitymują 6 - 8 osób nieroby.
abc
abc 11.02.2018, 21:55 (odpowiedź do Emeryt)
Są w fatalnym stanie psychicznym więc wiarygodnie i rzetelnie zapewne L4 od psychiatry. To zrozumiałe.
Obserwator
Obserwator 31.01.2018, 20:11 (odpowiedź do Emeryt)
A czy policjant musi chorować tylko na grypę? Nierobami są Ci którzy siedzą wyfrycowani za biurkiem i strugają z siebie nie powiem kogo...to dopiero jest żenada
obywatel
obywatel 27.01.2018, 12:11
Serdeczne gratulacje dla malborskich policjantów i policjantek. Teraz na pewno czujemy do was respekt. Ośmieszyliście się sami na całego. Wszyscy się z was śmieją. Za robotę się weźcie, a nie za pranie brudów. Bardzo dobrze, że pogonili was w miasto na piechotę, bo przyzwyczajeni jesteście tylko do kozaczenia w radiowozach. Bo wstyd wyjść w miasto na piechotę?? Przyjęliście się do Policji, a nie do telewizji. Zajmijcie się robotą, a nie lanserką i narzekaniem. WSTYD !!!!!
gość
gość 27.01.2018, 11:27
A ci psychologowie to będą naprowadzać Policjantów na właściwą droge? Pocieszać ich że będzie lepiej?