Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zmiana
Zmiana 26.01.2018, 12:38
Żeby zamknać dyskusje zapraszam do lektury KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI powiedział ,,Kategorycznie zabraniam tworzenia jakichkolwiek limitów mandatowych dla policjantów. Skończcie z tymi tabelkami i słupkami. Nie tędy droga. Mądrość przełożonego nie polega na analizie słupków, ale na tym, by ocenić jakie jest zaangażowanie policjanta w to, by było bezpiecznie.
Dodał, że jeżeli otrzyma sygnały, że komendanci postępują inaczej, to będzie musiał pożegnać się z takimi oficerami.''
dddd
dddd 04.02.2018, 18:26 (odpowiedź do Zmiana)
a jak zmusić Policjantów do pracy.
aa
aa 26.01.2018, 17:02 (odpowiedź do Zmiana)
jak pięknie można mówić pod publikę..szkoda że to głupoty...
bylejaki
bylejaki 25.01.2018, 17:54
Wykazanie się "wynikami" przez komendantów każdego szczebla przed przepraszam "Jojem", to obowiązek służbowy jak mawiał pan o konfetii. Pan minister Brudziński jest realistą, twardo stąpa po ziemi. Nie jest moim idolem, ale uważam, że będzie dobrym przełożonym policjantów, wczuje się w ich potrzeby i pogoni lizodupów.
Piotr
Piotr 25.01.2018, 12:58
Kolego czy ty czasem przy okazji nie załatwisz swoich zaszłosci z byłymi kolegami. Sprawa traktowania policjantów chyba cię nie interesuje. Specjalnie nie użyłem słowa mobbing, ponieważ temu co wprowadził to zjawisko do służb mundurowych należy się -''nagroda''
Marek
Marek 25.01.2018, 09:54
Cieszę się, że materiał wywołał taką dyskusję, czasem lotną czasem mizerną w sile argumentów. Do niektórych osób biorących udział w dyskusji, zacytuję klasyka: "Jest Wycie? Znakomicie!"
obserwator z dala
obserwator z dala 24.01.2018, 22:00
Proszę o odpowiedź na pytanie:
Dlaczego nie chcecie aby ktoś wam pomógł? Nikt nie zgłosił mobbingu lub innego niedozwolonego działania w KWP. Nikt nie zawiadomił prokuratury. Nikt nie chce rozmawiać ze związkami tymi z Malborka ale i tymi z Gdańska czy Warszawy pomimo tego że sami się zgłosili do was z propozycją spotkania.
Odpowiedzcie więc na pytanie jaki jest cel waszego działania bo zachowanie wasze jest nieracjonalne. Zachowujecie się jak dzieci - obrazimy się i nie pójdziemy do pracy. Niestety kiedyś ze zwolnień wrócicie i co wtedy?
Obojętnie kto będzie komendantem trzeba będzie do pracy wrócić - chyba, że planujecie porzucić pracę. Żaden przełożony z Gdańska czy Warszawy nie zgodzi się na to aby wasze działanie doprowadziło do zmiany komendanta bo nikt nie będzie ryzykował że w wasze ślady pójdą inni.
Wiem, że za chwile wyleje się na mnie fala zarzutów ale nie obchodzi mnie to. To wasz problem i TYLKO WASZ.
ll
ll 26.01.2018, 17:04 (odpowiedź do obserwator z dala)
u nas na jednostce było prowadzone przez KWP postępowanie mobbingowe..i co ..nic nie wykryli
obserwator
obserwator 24.01.2018, 23:50 (odpowiedź do obserwator z dala)
Skad te wiesci ze nie chca ? Chca .. jak najbardziej . Spotkanie takie ma byc organizowane jak oni sa na zwolnieniach lekarskich a 01stwierdzil ze na zwolnieniach nie moga przyjsc na takie spokanie. Wiec czemu organizowane jak ich nie bedzie w pracy ? Przypadek ? Chyba nie... Rozne powiazania... to powod pewnie braku oficjalnych zgloszen i strach zamiecienia sprawy jak zwykle pod dywan... wiele by pisac i wiele tlumaczyc.. to nie forum na wylewanie brudow . Kazdy powinien sie zastanowic co tu pisze i kogo oczernia czy ktos winny czy ktos nie ... Pan o nicku "Marek" rowniez bo to nie zabawa w przedszkole i jest to przykre ze dorosli ludzie w ten sposob sie zachowuja i wtracaja w co juz nie powinni. Policjanci wolali o pomoc w ten sposob bo inne rozmowy i anonimy nie przyniosly skutku.