Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejni policjanci o nadużyciach Michała Zapolskiego, tym razem w KPP Sztum – 02.02.2018

Kolejni policjanci o nadużyciach Michała Zapolskiego, tym razem w KPP Sztum – 02.02.2018 fot. Pixabay.com
Jedenaście dni temu ujawniliśmy relacje policjantów z KPP w Malborku, którzy opowiedzieli o warunkach pracy w jednostce. Po oskarżeniach o mobbing Komenda Wojewódzka w Gdańsku wszczęła procedurę antymobbingową.

Jak ona wygląda? O tym KWP już nie informuje, ale z naszych informacji wynika, że do komendy została oddelegowana psycholog, która przekazuje funkcjonariuszom do wypełnienia anonimowe ankiety. Dopiero po ich analizie mają zostać podjęte dalsze decyzje.
Dział prewencji powoli ma wracać ze zwolnień lekarskich. Jak na razie żadnych konkretnych działań nie podjęto, a policjanci jak gdyby nigdy nic, mają wrócić do peniania swoich obowiązków pod kierownictwo osób, które zostały oskarżone o mobbing.

KGP poinformowała nas, że przekazała sprawę do wyjaśnienia KWP w Gdańsku, jednak cała sprawa - tu cytat: „pozostaje w zainteresowaniu Biura Kontroli KGP”.
Malborska komenda informuje, że „Na miejscu nadal
pracują specjaliści z Wydziału Kontroli KWP w Gdańsku oraz psycholog. Obecnie na zwolnieniach lekarskich przebywa trzech
funkcjonariuszy, jeden jest na zaplanowanym urlopie. Są to zwolnienia, których terminy kończą dzisiaj i w sobotę”.

Komendant Michał Zapolski od lat piastuje stanowiska kierownicze. Przed przeniesieniem do Malborka pełnił podobne funkcje w Kwidzynie i Szumie. W tych jednostkach, również dochodziło do nieprawidłowości, co było także potwierdzane przez sąd. Nam udało się nawiązać kontakt z byłymi policjantami z sąsiedniego powiatu. Z tych relacji wynika, że w Sztumie działania kierownictwa były niemalże identyczne jak w Malborku - Jeżeli policjanci nie wypełniali statystyk przełożonych, musieli liczyć się z postępowaniami oraz utratą dodatków i premii.
- Komendant ma swojego patrona wyżej, który ciągnie go jak na holu – stwierdza jeden z funkcjonariuszy.

- Dlaczego w każdej jednostce, w której on się pojawia jest problem? - pyta drugi z policjantów.

Z relacji byłych funkcjonariuszy wynika, że do podobnego protestu jak w Malborku, miało dojść w Sztumie. W tym przypadku młodzi policjanci wyłamali się z działań w obawie o możliwe postępowania dyscyplinarne i utraty premii. Michał Zapolski pełnił wówczas funkcje naczelnika wydziału prewencji.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek1982
Jacek1982 03.09.2018, 19:37
A ja do dziś mam uraz psychiczny po tym jak Policjanci z Sztumu tłukli na potęgę i znęcali się psychiczni wyzwiska itp , również byłem pobity i takich jak ja jest mnóstwo w Sztumie a Panowie policjanci już byli sobie chodzą po mieście . Nazwisk nie podaje z jasnych powodów , sprawa była w prokuraturze za rządów prokuratora Wojdan
Koper
Koper 07.02.2018, 07:14
Zaczynam wierzyć w to, że ten człowiek ma swoją drugą twarz. A może i trzecią.
Oficer
Oficer 04.02.2018, 18:07
………………… no i spełniają się przestrogi Lecha Wałęsy który kiedyś powiedział, cyt: Zobaczycie jeszcze ile nieszczęść na Polskę sprowadzą Kaczyńscy. Oni są świetni w burzeniu,rozwalaniu, ale w ogóle nie nadają się do współpracy z kimkolwiek i budowania nowego. Oni są w stanie nawet wywołać III wojnę światową ! A słynne już - ląduj dziadu ! Czyż nie miał racji wielki Polak ? Zresztą ich rodzony Ojciec Rajmund mówił to samo ! Pozdrawiam wielkiego Polaka - Pana Prezydenta Lecha Wałęsę !
Małgorzata
Małgorzata 04.02.2018, 15:58
Prawda jest taka,że gdzieś Ci policjanci musieli się zgłosić i to nie są żadni buntownicy! Związki,KWP...ręką rękę myje...a Ci którzy nawywijali niech się przyznają w końcu do porażki! Nawet jeżeli w policji rządzi HIERARCHIA (a tak jest) to warto do swoich ludzi podchodzić z SZACUNKIEM...!
Wudu
Wudu 04.02.2018, 13:32
To po co są związki .następni darmozjady którzy mają cieple posadki i nic nie robią bojąc się komendanta.a związkowcy pozostawieni na pastwę losu aby składki płacili to najważniejsze.przewodniczący za milczenie dostał oficera i teraz siedzi cicho.