Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
Do dzisiejszego spotkania doszło po ostatniej burzliwej Sesji Rady Gminy Stegna w związku z uwagami i zarzutami skierowanymi do władz Gminy Stegna pod kątem prawdopodobnie nierzetelnego wywiązywania się z umowy z przewoźnikiem świadczącym dowozy dzieci do szkoły. W spotkaniu uczestniczyli radni, rodzice dzieci, wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, wicewójt Tomasz Gajewski, właściciele firmy Plus Express oraz służby mundurowe z transportu drogowego i policji dokonujące kontroli. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja szkoły z Tujska, Drewnicy i Mikoszewa. Nie była jednak obecna pani dyrektor szkoły podstawowej z Jantara, która jest na zwolnieniu lekarskim.

Poprosiliśmy  o komentarz uczestników spotkania w sprawie dowozów uczniów w Gminie Stegna. Kilkugodzinne rozmowy pozwoliły na ustalenia pewnych rozwiązań z przewoźnikiem  które  pomogą unormalizować sytuację w zakresie bezpieczeństwa  i usatysfakcjonować rodziców.

Jednak czy wszyscy są zadowoleni z przebiegu tego spotkania ? (Prezentujemy pełne wypowiedzi rozmówców)

Zapraszamy na pełną relację wideo ze spotkania z komentarzem.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stegna


Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jestem w szoku
Jestem w szoku 11.11.2015, 12:13
Po obejrzeniu nagnania jasno widać co jest grane. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo dzieci tu chodzi o robienie awantur. Na spotkaniu pojawiła się pani Kwiatkowska z koleżankami (żołnierzami). Ot cała prawda, widać wynik wyborów samorządowych był bardzo bolesny.
Pozdrawiam wyborca.
niunia
niunia 11.11.2015, 09:41
Pani Denelska powinna podleczyć się u psychiatry no i ta niebieska karta za co????????????
mirek
mirek 11.11.2015, 22:57 (odpowiedź do niunia)
trzeba spytać oficjalnie tylko pytanie kto się spyta
ania
ania 11.11.2015, 14:40 (odpowiedź do niunia)
Niebieska Karta – procedura opracowana przez Komendę Główną Policji i Komendę Stołeczną Policji przy współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Procedura została wprowadzona pilotażowo w 1997 roku na warszawskiej Ochocie i po zaopiniowaniu wprowadzona powszechnie w 1998 roku.

Niebieska karta składa się z dwóch części, które mają funkcjonariusze Policji podczas interwencji dotyczącej przemocy domowej:

Karta A, w której dokumentuje się zgłoszoną sytuację i co zastano na miejscu, a także jakie działania podjęto.
Karta B opisuje najważniejsze przestępstwa związane z przemocą domową oraz dane teleadresowe instytucji i organizacji pozarządowych, do których ofiara może się zwracać o pomoc.
to widać słychac i czuć
to widać słychac i czuć 11.11.2015, 09:05
Kto to jest ta Danelska .Ewidentnie słychać i widać ,o co tej kobiecie tak naprawdę chodzi.Widać tez Judasza ,który się chowa za przewożnikami .Ludzie otwórzcie oczy .Macie nagranie obejrzyjcie dokładnie o co proszą radni i w jaki sposób to mówią .Szydercza mina Pani radnej mi mówi wszystko .Panu Ogrodowskiemu bardzo dziękuję widać ,że jemu zależy na bezpieczeństwie dzieci
wer
wer 12.11.2015, 10:49 (odpowiedź do to widać słychac i czuć)
Bardzo brzydka postawa Pani Kwiatkowskiej. :)
pan
pan 24.11.2015, 19:18 (odpowiedź do wer)
brak honoru dziad nigdy nie będzie panem haaaaaaaaa
My Wy Oni
My Wy Oni 11.11.2015, 01:31
Autobus którym jeżdżą dzieci ze szkoły w Jantarze nie został skontrolowany, nie ma go nawet w spisie autobusów. Przewoźnik nie odpowiedział na pytanie czy może nam zagwarantować, że dzieci w tym autobusie są bezpieczne !
W naszej gminie istnieje jakieś konsorcjum przewoźników, a umowa podpisana jest z jednym więc nie wiadomo o co chodzi, kto? gdzie? i o jakim? którym ?autobusie mówi?
Pismo które napisaliśmy do wójta nie było żadną nagonką na dyrektora szkoły, wójta, a nawet przewoźnika. Chodziło o zajęcie się tą sprawą bo obawy były i są nadal.
Pan Mariusz zadał pytanie na które też nie usłyszeliśmy odpowiedzi w kwestii przeglądów technicznych jak to jest ,że jednego dnia robiony jest przegląd, a na drugi dzień policja zabiera dowód rejestracyjny autobusu?
Jak to możliwe, że autobus w ciągu jednej doby doznał tylu awarii jak nie sprawny układ kierowniczy i hamulcowy, siedzenia nie zamocowane , ostre elementy wystające poza obrys pojazdu to widnieje na stronie policji.
Inspektor ITD wypowiadał się na temat autobusów które skontrolował i każdy miał jakieś uchybienia , chociaż kontrol nie została przeprowadzona na autobusie o którym My ciągle mówimy.
Niestety pani wójt zakończyła spotkanie nie do końca rozstrzygnięte.
Ogi
Ogi 11.11.2015, 13:45 (odpowiedź do My Wy Oni)
@My Wy Oni - co mnie obchodzi jakieś konsorcjum czy umowa ? O co wam chodzi tak naprawde ? Bo też odnoszę wrażenie , że przetarg wygrał ktoś nie po waszej myśli. Wiecie na co wy nie odpowiadacie? Dlaczego zostało dopisane zdanie na piśmie pod którym podpisali sie rodzice? Byl to celowy zabieg poniewaz od razu mówiliscie żeby zostawić miejsce na pieczątki . to jest kombinowanie, kręcenie, podrabianie. I wy komuś zarzuty stawiacie?
Śmiech na sali
Śmiech na sali 12.11.2015, 15:34 (odpowiedź do Ogi)
A może przeniosły posiedzenie do swojego "wodza" i tam dopisały ? Takie żałosne, że aż śmieszne.
CBA
CBA 12.11.2015, 15:15 (odpowiedź do Ogi)
Nawet gdyba ta Pani wyszła szybciej to nie macie prawa nic do podpisanego pisma dopisywać bez zgody zainteresowanych. To jest fałszerstwo drogie psiapsiułki !
Proponuję mnie sprawdzić, prawda w oczy kole
Proponuję mnie sprawdzić, prawda w oczy kole 11.11.2015, 23:33 (odpowiedź do Ogi)
Czy Wy wiecie o jakim zdaniu mówicie? Pani Sz. Podpisała całe pismo, a zdanie to brzmi "Obawiamy się, że dopiero interwencja w mediach ruszy sprawę" o czym była mowa na tym spotkaniu. Pani Sz. Za wszelką cenę chce się wybielić, albo komuś to nie na rękę, że właśnie ta pani to podpisała.
Na zebraniu zgadzała się z nami ,a teraz przez jedno zdanie, robi problem. Wyszła szybciej ot cały w tym problem.
tbilisi
tbilisi 12.11.2015, 17:14 (odpowiedź do Proponuję mnie sprawdzić, prawda w oczy kole)
Możesz sobie dopisać nawet : 'Ala ma kota', ale jeżeli robisz to bez wiedzy osoby, która podpisuje się pod konkretną treścią pisma to jest już podrabianie dokumentu. Kapito? Czy dalej echo?
Ela Makrela
Ela Makrela 12.11.2015, 18:17 (odpowiedź do tbilisi)
@tibilisi To prawda masz rację. W tym przypadku osoby podpisujące były podobno okłamywane, że należy pozostawić miejsce na pieczęć szkoły czy coś w tym rodzaju.
ania
ania 11.11.2015, 14:36 (odpowiedź do Ogi)
Zgadzam się w zupełności. Ta cała Danelska nawet nie podjęła próby odniesienia się do podrobienia podpisu. Niedługo będzie kazała rodzicom podpisywać czyste kartki haha :)
Kawa
Kawa 11.11.2015, 13:23 (odpowiedź do My Wy Oni)
Na milość boską jak Wam nie wstyd? Sam fakt mieszania dzieci w całą sprawę poprzez przekazywanie im informacji o autobusie aby to dzieci informowały rodziców świadczy o tym jak Wam zależy na ich bezpieczeństwie i spokoju ? Kto wpadł na tak poroniony pomysł? Przestańcie siać zamęt bo odnoszę wrażenie , że tylko czekacie na jakiś wypadek aby postawić na swoim. Wiecie kto na tym spotkaniu z rodziców martwił sie naprawde o bezpieczenstwo dzieci? Pan Mariusz zdaje się- ten po prawej stronie i ta pani blondyneczka w czarnym golfie. U nich widać zdrowe myślenie
Kto winny dyrektor czy przewoźnik ?
Kto winny dyrektor czy przewoźnik ? 12.11.2015, 00:36 (odpowiedź do Kawa)
Jaki zamęt ? Dzieci same widzą i przekazują informacje jakim złomem jeżdżą.
Jeśli zmienił się przewoźnik i zmieniła się jakość usługi to mamy prawo żądać bezpiecznej drogi dzieci do i z szkoły.
Jeśli są nie udolni kierowcy, którzy cofać autobusem nie potrafią , poprzednicy umieli i to przez ostatnie 10 lat, a za to wyciąga się konsekwencje dyscyplinarne wobec dyrektora szkoły, właśnie za to , że autobus nie cofa! Niech wójt zatrudni pracownika który będzie kierował ruchem , ale taki człowiek musi mieć uprawnienia, a nie panie opiekunki które tylko kamizelki wkładają ! One sprawują nad dziećmi opiekę i bezpieczeństwo w autobusie i na terenie szkoły. A na ulicy to chyba już wójt powinien dbać, bo to wójt organizował przetarg i wyłonił przewoźnika, który nie dowozi dzieci do szkoły tylko wysadza przy ulicy na której nie ma chodnika. To jest to samo jak by w Tujsku autobus nie podjeżdzał pod szkołę tylko wysadzał dzieci na wjeździe z drogi Stegna- Nowy Dwór Gd. , dzieci przeszły by grupą 50 osób ulicą. Po co podjeżdża pod szkołę? Mamy się pewnie cieszyć, że przewoźnik nie wysadza dzieci na ul. GDAŃSKIEJ, może zimą tak będzie robił bo taki zjazd na ul. Rybacką to strata paru minut, a trzeba jeszcze jedną szkołę z Tujska obsłużyć.
Proponujemy niech wójt przyjedzie do szkoły i popyta dzieci, co one na to? Można zrobić anonimową ankietę dzieci klas starszych 4-6! Zapytać co się zmieniło w tym roku szkolnym ? Co chcieli by się zmieniło?
Kto uczęszcza na naukę pływania, basen? Itp.
Pytania takie ogólne bez podtekstów. Dzieci wypełniały takiego typu ankiety, więc to nie będzie nic dziwnego!
W żadnej ze szkół na terenie gminy Stegna dzieci nie idą ulicą z autobusu, proszę nie mylić z przejściem przez ulicę! Jeśli wójt zrobi chodnik to może tak być, a ulica którą chodzą dzieci jest drogą gminną.
kazio
kazio 23.11.2015, 20:19 (odpowiedź do Kto winny dyrektor czy przewoźnik ?)
walnij się w ten głupi łeb jak nie znasz przepisów to nie otwieraj pyska od kiedy można cofać autobusem bez drugiego pomocnika otakich samych kfalifikacjach????????
ania
ania 12.11.2015, 14:33 (odpowiedź do Kto winny dyrektor czy przewoźnik ?)
nie wierzę:) zobacz ile masz poparcia w komentarzu :)
ania
ania 11.11.2015, 07:34 (odpowiedź do My Wy Oni)
Autobus o którym mowa, został wczoraj po sesji skontrolowany. Za pewne, ku zdziwieniu świty pani Danelskiej kontrola PRZEBIEGŁA POMYŚLNIE i nie ma zastrzeżeń do pojazdu. Co teraz ? jakie obłudne informacje wymyślicie ? No tak..... przecież to PKS miał wygrać przetarg ! :) a wszystko poszło nie po myśli pań po prawej stronie. Cała sprawa dotyczy czepiania się teraźniejszej władzy a biedny przewoźnik to tylko pretekst. DZIECI SĄ BEZPIECZNE i skończcie ze spiskami . A i kultura wymaga nie dopisywania zdań na pismach po ich uprzednim podpisaniu przez osoby zainteresowane !
wieśio
wieśio 23.11.2015, 14:28 (odpowiedź do ania)
Witam robienie afery na ten temat to jakaś żeś na tych ludziach co wożą te dzieci,nie chciała bym być w takiej sytuacji,zrobili z nich potworów masakra
abc