Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Informacja dla Mieszkańców i Turystów korzystających z trasy rowerowej budowanej na terenach leśnych na odcinku Mikoszewo – granica Gminy Stegna z Gminą Sztutowo!

Informacja dla Mieszkańców i Turystów korzystających z trasy rowerowej budowanej na terenach leśnych na odcinku Mikoszewo – granica Gminy Stegna z Gminą Sztutowo! fot. stegna.pl
Zakończenie inwestycji nastąpi w terminie do 30 czerwca br. tym samym przypomina się, że nadal jest to „plac budowy” co w świetle przepisów zakazuje korzystania z obiektu.

Z uwagi na współfinansowanie inwestycji z dwóch projektów, docelowy projekt oznakowania trasy wraz z organizacją ruchu nastąpi w III kw. br.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy naszych Mieszkańców i Gości, planuje się oznakowanie trasy tymczasowe, zawierające nie tylko informację o przebiegu trasy, ale także tablice z nazwą miejscowości itp.

Niestety, nasz Partner – Gmina Sztutowo wycofała się z wcześniejszych, wspólnych ustaleń w związku z czym nie nastąpi połączenie naszych odcinków tras rowerowych na granicy gmin na terenie leśnym ani poniżej wzdłuż DW 501 gdzie dążyliśmy do utworzenia  drogi rowerowej o nawierzchni asfaltowej.

Czynniki te zaburzyły ciągłość komunikacyjną wspólnego przedsięwzięcia oraz spójność projektu, ale mamy nadzieję, że i tak czeka na Państwa wiele niezapomnianych chwil z przejażdżki malowniczą trasą rowerową

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY JUŻ OD LIPCA

 

 

Projekty współfinansowane z budżetu Gminy Stegna oraz ze środków:

 

Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego Oś Priorytetowa 11 Środowisko, działanie: 11.4 Ochrona bioróżnorodności biologicznej. 

„Ochrona i zabezpieczenie obszarów chronionych poprzez rozbudowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny w drodze wyznaczenia i budowy szlaków turystycznych na wybranych odcinkach leśnych od Mikoszewa do Granicy Państwa w Krynicy Morskiej”

 

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego

„Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa rowerowa R-9 - partnerstwo Gminy Miasta Krynica Morska

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : stegna.pl

 

 

 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (2)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stegna


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rowerzysta
rowerzysta 30.05.2018, 14:56
Jak to jest możliwe, że Wojewoda wyraził zgodę na budowę ścieżki wzdłuż drogi 501 dla Gminy Stegna (odcinek od ronda w Stegnie w stronę Sztutowa), a nie wyraził zgody na budowę ścieżki wzdłuż tej samej drogi dla Gminy Sztutowo??? To jakiś absurd! Przy drodze - nie, w lesie - nie??? A może w kasie brakuje pieniędzy i dlatego Wójt się rakiem wycofuje z tej inwestycji??? I co.... trasa rowerowa od Mikoszewa do Piasków będzie miła dziurę??? WSTYD dla Sztutowa, WSTYD dla Wójta, WSTYD dla Rady Gminy!!!!