Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Parkowanie przy drogach na plaże bezpłatne!

Ta wiadomość zapewne ucieszy nie tylko turystów, ale i mieszkańców Mierzei Wiślanej; Dotyczy Opłat za parkowanie w sezonie letnim 2017 na Mierzei Wiślanej.

Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Dworze Gdańskim informuje, iż decyzją Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim z dnia 31.05.2017 r. na parkingach zorganizowanych w ciągu dróg powiatowych wiodących do plaż w miejscowościach Jantar, Stegna, Sztutowo i Katy Rybackie w sezonie letnim 2017r. nie będą pobierane opłaty za parkowanie.

Komentarz Igora Rudzińskiego - Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sztutowo:

Chciałbym przypomnieć, że już w grudniu 2016 po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w artykule Nadmorskie parkingi oddawane pod dzierżawę prywatnym firmom są nielegalne informowałem, że Od roku 2017 powiat nowodworski albo zorganizuje strefy płatnego parkowania według obowiązującego prawa albo parkowanie będzie bezpłatne. Strefy nie powstały, a mimo to powiat podjął próbę zorganizowania przetargu na wydzierżawienie dróg prywatnej firmie. Na szczęście władze powiatu zrozumiały chyba swój błąd i przetarg nie został rozstrzygnięty, a parkowanie przy drogach dojazdowych na plaże jest i będzie bezpłatne do czasu zorganizowania stref płatnego parkowania (co nastąpi nie szybciej niż w roku 2018). To na pewno duży sukces naszych mieszkańców i turystów. Tym bardziej się cieszę, bowiem byłem w tą sprawę mocno zaangażowany od początku - czyli 2015 roku i dziękuję wszystkim osobom, który wspierały mnie i pomagały mi w tej niemal 2-letniej walce o przestrzeganie prawa.

 

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kuracjusz
Kuracjusz 02.07.2019, 11:25
W Krynicy Morskiej władze miasta wydzierżawiły pas drogi ul. Żołnierzy w pobliżu latarni morskiej na prywatny parking ( ok. 10 miejsc ) prawdopodobnie koledze burmistrza. Osoby, które chcą zwiedzić latarnię i pójść nad morze nie mają gdzie zaparkować samochodu. Szczególnie jest to przykre, gdy dotyczy to osób niepełnosprawnych.
losot
losot 29.06.2018, 15:18
Ustawa o drogach publicznych reguluje ta kwestię więc wspaniałomyślność Zarzadu powiatu jest błazeństwem, proponuję zeby zarząd zajął się wydawaniem lokalnych pozwoleń na posiadanie broni palnej, kasa z tego większa będzie, a zgodność z ustawa o broni i amunicji taka sama jak powyzej
Radek
Radek 08.06.2017, 09:59
Teraz to dopiero będzie Sajgon