Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
Do dzisiejszego spotkania doszło po ostatniej burzliwej Sesji Rady Gminy Stegna w związku z uwagami i zarzutami skierowanymi do władz Gminy Stegna pod kątem prawdopodobnie nierzetelnego wywiązywania się z umowy z przewoźnikiem świadczącym dowozy dzieci do szkoły. W spotkaniu uczestniczyli radni, rodzice dzieci, wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, wicewójt Tomasz Gajewski, właściciele firmy Plus Express oraz służby mundurowe z transportu drogowego i policji dokonujące kontroli. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja szkoły z Tujska, Drewnicy i Mikoszewa. Nie była jednak obecna pani dyrektor szkoły podstawowej z Jantara, która jest na zwolnieniu lekarskim.

Poprosiliśmy  o komentarz uczestników spotkania w sprawie dowozów uczniów w Gminie Stegna. Kilkugodzinne rozmowy pozwoliły na ustalenia pewnych rozwiązań z przewoźnikiem  które  pomogą unormalizować sytuację w zakresie bezpieczeństwa  i usatysfakcjonować rodziców.

Jednak czy wszyscy są zadowoleni z przebiegu tego spotkania ? (Prezentujemy pełne wypowiedzi rozmówców)

Zapraszamy na pełną relację wideo ze spotkania z komentarzem.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stegna


Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
żenada
żenada 13.11.2015, 15:06
To jest śmieszne, kobiety, które niby tak boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci nie zdawały sobie sprawy, że same je powodowały wywołując stres u kierowcy jeżdżąc za nim, nagrywając go, śledząc i fotografując? Luźny fotel i migające światło przy tym to pikuś. Poza tym, skoro miały czas ścigać kierowcę to równie dobrze mogły same zawozić swoje dzieci a nie robić sztuczne afery. Masakra
mariusz
mariusz 13.11.2015, 12:11
Jako rodzic dziękuję telewizji Żuławy za udostępnienie nagrań ze spotkania w Rybinie. Dzięki tym nagraniom mogę zapoznać się z opinią Policji o faktycznym stanie technicznym autobusów. Obejrzałem kilkakrotnie wypowiedzi Policji gdzie funkcjonariusz oświadcza iż autobusy spełniają wymogi techniczne. Jestem spokojny o swoje dzieci. Pozdrawiam.
Rodzic
Rodzic 13.11.2015, 03:18
W końcu coś się zmieniło. Mamy nowego przewoźnika, inny autobus ,kierowca umie cofać i podjeżdża pod szkołę. Warto było ! Szkoda tylko, że to tak długo trwało. Można to było rozwiązać już we wrześniu, a nie rozkręcać aferę !
Dziękuję Gabriela Danelska i Beata Stęplewska.

To Wójt ma władzę , zgłoszenia były od 3 września, a dopiero 10 listopada po wielu zgłoszeniach od przedstawicieli rady rodziców doszło do konfrontacji z przewoźnikiem i tu ukłon dla Pana Mariusza Ogrodowskiego.
Pani dyrektor życzę szybkiego powrotu do zdrowia, dzieciaki już tęsknią za panią.
Pozdrawiam
kierowca
kierowca 13.11.2015, 16:35 (odpowiedź do Rodzic)
Jeżeli panie surfują po Internecie o godzinie O3:18a rano na godzinę 8 wsiadacie do auta to to dopiero jest zagrożenie bo przecież jeszcze trzeba wstać, ogarnąć się, zrobić śniadanie dzieciom no to liczmy pobudka ok 6:30. No to trochę mało snu a mało snu= zmniejszona koncentracja za kierownicą. I my tu mówimy cały czas o bezpieczeństwie dzieci i ewentualnych zagrożeniach
kot
kot 13.11.2015, 14:53 (odpowiedź do Rodzic)
Tak oczywiście - dzieci na pewno tęsknią :)))) dobermany też !!!
Idol
Idol 13.11.2015, 08:09 (odpowiedź do Rodzic)
Kobiety warto by było zmienić dopalacze bo te wam szkodzą. Powinniście mieć zakaz zbliżania się do każdej szkoły bo to wy jesteście zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego.
niunia
niunia 23.11.2015, 19:39 (odpowiedź do Idol)
do psychola powinny się zgłosić
przerażona
przerażona 12.11.2015, 21:02
Kim musi być matka ,która wie ,ze stan techniczny autokaru zagraża życiu jej dzieci i wsadza je do niego ?Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam .Jeszcze jedzie za nim i obserwuje ?Pytam się co chce zobaczyć?Może wywołać wilka z lasu .MASAKRA .Jak jej by się jezdziło gdyby ją ktoś śledził .Na co wy ludzie pozwalacie?Dla mnie to nienormalne .Otwórzcie oczy ,a zobaczycie gdzie naprawdę jesteście w niebezpieczeństwie .
Marian
Marian 12.11.2015, 18:48
Wychodzi na to, że aferę z autobusami wymyślono tylko po to aby zatuszować niedociągnięcia poprzednich władz.