Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
Do dzisiejszego spotkania doszło po ostatniej burzliwej Sesji Rady Gminy Stegna w związku z uwagami i zarzutami skierowanymi do władz Gminy Stegna pod kątem prawdopodobnie nierzetelnego wywiązywania się z umowy z przewoźnikiem świadczącym dowozy dzieci do szkoły. W spotkaniu uczestniczyli radni, rodzice dzieci, wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, wicewójt Tomasz Gajewski, właściciele firmy Plus Express oraz służby mundurowe z transportu drogowego i policji dokonujące kontroli. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja szkoły z Tujska, Drewnicy i Mikoszewa. Nie była jednak obecna pani dyrektor szkoły podstawowej z Jantara, która jest na zwolnieniu lekarskim.

Poprosiliśmy  o komentarz uczestników spotkania w sprawie dowozów uczniów w Gminie Stegna. Kilkugodzinne rozmowy pozwoliły na ustalenia pewnych rozwiązań z przewoźnikiem  które  pomogą unormalizować sytuację w zakresie bezpieczeństwa  i usatysfakcjonować rodziców.

Jednak czy wszyscy są zadowoleni z przebiegu tego spotkania ? (Prezentujemy pełne wypowiedzi rozmówców)

Zapraszamy na pełną relację wideo ze spotkania z komentarzem.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stegna


Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
współczucia
współczucia 10.11.2015, 23:26
Stegna ma swojego MACIEREWICZA.ukrył się w czerwonej kurtce .To jest dopiero niebezpieczna jazda .
płaszcz
płaszcz 11.11.2015, 00:37 (odpowiedź do współczucia )
sory ale w czerwonej kurtce była tylko pani ............o k........
król lew
król lew 10.11.2015, 21:53
Ta pani radna ma zawsze bardzo dużo do powiedzenia, zna sie na wszystkim. Jej zdanie jest wazniejsze niż opinia policji czy ITD. Od razu na myśl przychodzi mi słynny cytat z filmu "dzień świra'' , czyli 'moja racja jest najmojsza' :-) ale dlaczego nie odniosła się do zarzuty pani - rodzica o dopisaniu zdania do pisma , pod ktorym podpisali się inni ?
Eugeniusz Krzywousty ze Stegny
Eugeniusz Krzywousty ze Stegny 10.11.2015, 21:26
Mam nieodparte wrażenie, że niektórym osobom uczestniczącym w tym spotkaniu chodzi tak naprawdę nie o bezpieczenstwo naszych dzieci co o atakowanie przewoźnika, który jak wynika z opinii Policji i ITD wystawił do realizacji usługi autobusy zasadniczo sprawne (poza przypadkiem przepalonej żarówki światła pozycyjnego czy też kapiącego oleju). Obecny na sali przedstawiciel ITD powiedział jasno i wyraźnie iż stan autobusów w żaden sposób nie powodował zagrożenia. Bardzo się cieszę, że pan radny z lewej strony sali (chyba Ogrodowski) zadawał rzeczowe pytania. Natomiast bardzo mi się nie podobalo zachowanie jednej z pań po prawej stronie. Myślę, że słusznie określił ją jeden z przedstawicieli przewoźnika nazywając ją PIENIACZEM. Zastanawiam się czy tej pani naprawdę chodzi o bezpieczeństwo dzieci czy raczej tylko o szukanie dziury w całym. No ale nie ważne. Podsumowując spotkanie sprawa jest jasna jak słońce - AUTOBUSY SĄ SPRAWDZONE i DOPUSZCZONE DO RUCHU co zostało potwierdzone przez Policję i ITD.
xjla
xjla 10.11.2015, 21:04
Na nagraniu widać dokładnie jak panie dyrektorki są zastraszone przez władzę i co nie którzy mają coś obiecane .Ale to żę rodzice bronią swoje dzieci przed nieszczęściem to najlepiej ich nie słuchać i mówić że kłamią. Brawo rodzice ze szkoły w Jantarze tak trzymajcie i się nie poddawajcie .Mieszkańcy widzą jaką władzę wybrali.
kaczuszka z majerankiem
kaczuszka z majerankiem 10.11.2015, 21:32 (odpowiedź do xjla)
Xjla-to Ty sobie lepiej kup okulary, bo coś kiepsko widzisz. Ja nie widzę tu zainteresowania bezpieczeństwem dzieci. Widać, że tu jest dążenie za wszelką cenę do rozwiązania umowy z przewoźnikiem bo jak się ma kwestia rodzaju umowy czy też formy prowadzenia działalnosci do bezpieczeństwa? Spotkanie było za to zorganizowane w przemyslany sposób i tu duże brawa dla Pani Ewy , że nie dała sobie wejść na glowę poprzez próby zabierania co chwilę glosu przez jedną z uczestniczek. Pani Jola moglaby wziąć przyklad jak się powinno prowadzić obrady. Zostali zaproszeninkluczowi goście , wszystko zostało wytłumaczone i to przez organ kontrolujący ale dam sobie rękę uciąć że będzie dalsze bicie piany przez babskie ekspertki ds.ruchu drogowego :-)
iza
iza 10.11.2015, 19:44
Polityka wkroczyła do szkół i autobusów