imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Leier Olimpico wysoko w cyklu zimowych turniejów

Leier Olimpico wysoko w cyklu zimowych turniejów fot. Leier Olimpico wysoko w cyklu zimowych turniejów

Piłka nożna kobiet staję się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Dla młodych zawodniczek z województwa pomorskiego zostały zorganizowane halowe turnieje. Do tej pory odbyły się cztery turnieju z tego cyklu.

Cykl zimowych turniejów halowych miał być świetnym przygotowaniem dla zawodniczek przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi. Dzięki mocnej obsadzie młode piłkarki mogły sprawdzić jak ich forma prezentuje się na ich równieśniczek z innych drużyn. Dobry wynik zanotowały zawodniczki reprezentujące Leier Olimpico Malbork. Po rozegraniu czterech turniejów są na w górnej części klasyfikacji. Co pokazuje, że seniorska kobieca piłka w Malborku stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Cykl zimowych turniejów halowych w piłce nożnej kobiet swój ostatni akt miał w Żukowie. To właśnie w tym mieście odbył się ostatni turniej z tego cyklu. Każdy z poprzednich turniejów stał na wysokim poziomie jak duży bonus dla polskich graczy w kasynie. Do ostatniego meczu o końce zwycięstwo w końcowej klasyfikacji miała szansę zawodniczki z Leier Olimpico Malbork. Do drużyny AP Lechia traciły, bowiem jedynie 2 punkty.

W Żukowie piłkarki z Malborka pokonały 3:0 Canicułę Bytów oraz 3:1 GKS Żukowo. Jednak najważniejszym meczem dla podopiecznych Jerzego Wnuka-Lipińskiego było te z AP Lechią. Po bardzo emocjonującej grze z obu stron, to, jednak piłkarki z Gdańska wyszły z tego pojedynku zwycięsko pokonując Leier Olimpico Malbork 3:2.

Ostatecznie klasyfikacja po czterech turniejach prezentowała się następująco. Pierwsze miejsce zajęły piłkarki AP Lechia Gdańsk z 28 punktami na koncie, tuż za nimi uplasował się Leier Olimpico Malbork - 23 punktów. Ostatnie miejsce na podium zajęły zawodniczki z Canicuła Bytów, które uzbierały 12 punktów. Ostatnie miejsce przypadło gospodynią turnieju GKS Żukowo - 4 punkty.

Zawodniczki z Leier Olimpico Malbork pokazały, że warto zwrócić na nie uwagę oraz, że są liczącą się siłą w pomorskiej piłce nożnej kobiet. Przy takiej grze jaką pokazały dotychczas piłkarki mogą one patrzeć pozytywnie w swoją piłkarską przyszłość.