Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Sobota na sportowo - II Żuławski Bieg i Marsz NW i Turniej Piłkarski.

Gmina Miłoradz. Sobota na sportowo - II Żuławski Bieg i Marsz NW i… fot. TvRegionalna24.pl
W sobotę na terenie Jeziornej Osady w gminie Miłoradz odbył się II Żuławski Wielkanocny Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Malborskiego.
W sobotę, 9 kwietnia br. na dystansie ponad 5 kilometrów II Żuławskiego Biegu i Marszu NW zmierzyło się 120 biegaczy i maszerów z całego Pomorza i nie tylko. Partnerem strategicznym wydarzenia był Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, a organizatorem imprezy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu, Jeziorna Osada SAC oraz firma Valdano. 
Wydarzeniem towarzyszącym imprezie był Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Malborskiego.  Mecze, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Palotti-Litawa rozgrywane było na nowopowstałym boisku wielofunkcyjnym w Gnojewie, które zostało tego dnia uroczyście otwarte. W zmaganiach piłkarskich wzięły udział drużyny z Żuław, Powiśla i Kociewia. W rozgrywkach najlepsi okazali się reprezentanci samorządu Gniewu, którzy pokonali piłkarzy z gminy Tczew oraz drużynę Starostwa Powiatowego w Malborku. W imieniu starosty, pamiątkowe puchary i dyplomy dla uczestników wręczyli wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek oraz dyrektor GOKiS i radny powiatowy, Marcin Szesza. 
 
Przedsięwzięcie miało również swój wymiar charytatywny. W trakcie imprezy można było zakupić wypieki i inne łakocie przygotowane przez pracowników świetlic wiejskich. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszego powiatu.
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.