Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Decyzje posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA — Superpuchar UEFA 2024 zostanie organizowany w Warszawie

 • Wydanie nr 141/2024
 • 5 pażdziernika 2023, 19:53
 • Decyzje posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA — Superpuchar UEFA 2024 zostanie organizowany w Warszawie
 • Strefa obywatelskaWasze informacje
Decyzje posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA — Superpuchar UEFA 2024… fot. Pixabay
Superpuchar UEFA 2024 zostanie rozegrany w Warszawie na znanym Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego. Oficjalne ogłoszenie miasta, w którym odbędzie się pojedynek zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy, miało miejsce 26 września. Posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, na którym została zatwierdzona decyzja, odbyło się w Limassol.

Jeśli jesteś fanem zakładów piłkarskich, możesz obstawiać to wydarzenie na stronie https://gg146.bet/pl, gdzie na typerów czeka szeroki wybór stawek i wysokie kursy.

 

Mecz odbędzie się 14 sierpnia 2024 roku. Stadion Narodowy może pomieścić 58 580 widzów. Arena została zbudowana na Mistrzostwa Europy 2012, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Stadion był gospodarzem finałowego meczu Ligi Europy w 2015 r. 

 

Kolejne posiedzenie Komitetu, na którym wyłonieni zostaną gospodarze turnieju Euro 2028 oraz Euro 2032, będzie miało miejsce 10 października w Nyonie. Warto przypomnieć, że tegoroczny Superpuchar odbył się w greckim Pireusie. Manchester City pokonał zespół Sevilla w rzutach karnych, zdobywając trofeum po raz pierwszy w historii.

Gospodarze finałowych etapów turniejów młodzieżowych

Komitet UEFA ogłosił gospodarzy kilku etapów finałowych wyścigów młodzieżowych na najbliższe lata. Oto lista tych wydarzeń:


 

 1. Mistrzostwa Europy do 17 lat: 2026 - Irlandia Północna; 2027 - Finlandia.

 2. Mistrzostwa Europy do 17 lat: 2025 - Albania; 2026 - Estonia; 2027 - Łotwa.

 3. Mistrzostwa Europy do 19 lat: 2026 - Bośnia i Hercegowina; 2027 - Węgry.

 4. Mistrzostwa Europy do 19 lat: 2026 - Walia; 2027 - Izrael.

 

Wyznaczenie tych gospodarzy jest ważnym krokiem w organizacji tych prestiżowych turniejów młodzieżowych. To doskonała okazja dla krajów goszczących, aby zaprezentować swoją infrastrukturę sportową i przyciągnąć młodych talentów z całej Europy.

Powrót dziecięcych ekip z Rosji do wydarzeń UEFA 

UEFA stanęła na czele reakcji sportowej na konflikt na Ukrainie, podejmując odpowiednie działania na końcu lutego 2022 roku. Organizacja zawiesiła uczestnictwo wszystkich rosyjskich ekip w swoich turniejach, odwołała zaplanowane wydarzenia w tym kraju, w tym finał LM UEFA, który miał odbyć się w Petersburgu oraz Superpuchar UEFA w Kazaniu. Dodatkowo UEFA zakończyła sponsorską ugodę z Gazpromem, dając wyraźny sygnał swojego stanowiska w tej sprawie.

 

Jednak na tym posiedzeniu Komitet UEFA zdecydował o przywróceniu rosyjskich drużyn złożonych z niepełnoletnich zawodników do udziału w wydarzeniach UEFA w przyszłym sezonie. Ogłaszając decyzję, UEFA stwierdziła, że młode pokolenie zostało pozbawione prawa do gry, a nieletni piłkarze nie powinny ponosić kary za działania dorosłych.

Polska ogłasza bojkot rozgrywek z udziałem rosyjskich zespołów piłkarskich

Było zrozumiałe, że Ukraińskie drużyny piłkarskie zbojkotują wszystkie rozgrywki z udziałem rosyjskich zespołów. Jednak Polska również odmówiła gry z drużynami z Rosji. O tym poinformowała krajowa federacja po tym, jak UEFA zdecydowała się znieść zakaz dla rosyjskich drużyn młodzieżowych.

 

Cezary Kulesza, który jest aktualnym prezesem PZPN, wyraził swoje zdziwienie wobec oświadczenia Komitetu UEFA. Na swoim koncie na Twitterze napisał, że jeśli reprezentacje Rosji zostaną dopuszczone do turnieju, drużyny z Polski nie będą z nimi się spotykać. Jego stanowisko podkreśla znaczenie etyki sportowej i kwestii związanych z polityką w międzynarodowych zawodach sportowych.


 

Decyzje posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA — Superpuchar UEFA 2024 zostanie organizowany w Warszawie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.