Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mniej niż zero postępu prac przy przebudowie DK22 na odcinku Bałdowo Knybawa.

Mniej niż zero postępu prac przy przebudowie DK22 na odcinku Bałdowo Knybawa. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Pod koniec ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dokończenie prac budowlanych na DK22 między Czarlinem a Knybawą. Na oferty potencjalnych wykonawców czekano do lutego tego roku. Jednak nadal nie podano do publicznej wiadomości, kiedy w końcu zakończy się ten przedłużający się remont.

 

Umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą GDDKiA podpisała w październiku 2017 r.

- „Inwestycja, prowadzona według formuły projektuj i buduj, polegała na rozbudowie skrzyżowania z ul. Lipową i pobliskim węzłem Czarlin w postaci dwóch rond oraz rozbudowie skrzyżowań o pasy do lewoskrętów na skrzyżowaniach. Dodatkowo skrzyżowanie z drogą Bałdowo – Gorzędziej miały zostać wyposażone w sygnalizację świetlną” - informuje GDDKiA na swojej stronie. - „W ramach inwestycji poddane remontowi lub rozbudowie miało zostać pięć obiektów mostowych nad drogą krajową nr 91, linią kolejową, nad rzeką Drybok, przejście pieszo-rowerowe w okolicy mostu knybawskiego i przyczółek zachodni tego mostu. Wzdłuż całego odcinka miał być zbudowany ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie drogi, a dla obsługi okolicznych posesji w Czarlinie – droga serwisowa. Inwestycja miała zostać zakończona w listopadzie 2019 r. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych miał wynieść ok. 35 mln zł brutto”.


 

 

 

Przypomnijmy, że z końcem sierpnia 2020 r. GDDKiA w Gdańsku odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą. Zarządca drogi dokonał inwentaryzacji wykonanych prac. uporządkował plac budowy, dokonał wycinki oraz usunięcia wiatrołomów i zakrzaczeń, usunął pozostawione materiały budowlane oraz zabezpieczył miejsca niebezpieczne w sposób umożliwiający jak najmniej uciążliwe prowadzenie ruchu drogowego. Wcześniej, dzięki wykonanej nowej nawierzchni na południowym wiadukcie nad linią kolejową, przywrócono normalny, dwukierunkowy ruch na obiekcie.

- „W grudniu br. wprowadzono kolejne ułatwienia w przejeździe na węźle w Czarlinie – zlikwidowano duże, tymczasowe rondo i umożliwiono przejazd na wprost po kluczowym wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 22 (Starogard Gdański – A1 – Malbork) oraz pod nim na DK91 (Gniew – Tczew)” - informował pod koniec 2020 r. Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku. - „Był to efekt wdrożenia planu awaryjnego zmierzającego do udrożnienia całego węzła drogowego Czarlin”.

 

 

 

 

Jednak w dalszym ciągu nigdzie nie podano informacji, kiedy inwestor, czyli GDDKiA wyłoni nowego wykonawcę i wznowione zostaną prace na DK22 na remontowanym odcinku Czarlin – Knybawa.

A wy co na ten temat sądzicie?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 13.05.2021, 18:55
pokaz niekompetencji GDDKiA w całej okazałości i chorego prawa zamówień publicznych
ser
ser 13.05.2021, 17:37
Ten remont i drugi kolejowy do Grudziądza to jakiś kryminał tylko winnych brak
Dr Prozak.
Dr Prozak. 13.05.2021, 14:33
Budowa tego 3,5 kilometrowego odcinka drogi nr 22 to obraz 6-letnich rządów przestępczej organizacji PIS w Polsce. Wybitny pokaz nepotyzmu, niekompetencji zarządzających i wszechpotężnej prowizorki. Tylko kostka brukowa zmieniła właściciela i 1500 wyciętych drzew.
Mercedes
Mercedes 13.05.2021, 16:11 (odpowiedź do Dr Prozak.)
Na Pomorzu to chyba rządy nieudolnych po-wcow. Tak właśnie się tam buduje. S
Zarząd do zwolnienia
Prałat
Prałat 13.05.2021, 20:41 (odpowiedź do Mercedes)
GDDKiA to akurat agencja rządowa. DK22 to, zgodnie z oznaczeniem, droga KRAJOWA, nie wojewódzka, powiatowa lub gminna. A więc za GDDKiA odpowiada Rząd, za DK22 również Rząd. A kto rządzi to wiadomo. Po co piszesz bzdury?
Ja
Ja 13.05.2021, 17:53 (odpowiedź do Mercedes)
to akurat inwestycja PISu hahahahah