Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Masowe szczepienia rozpoczęte.

Malbork. Masowe szczepienia rozpoczęte. fot. TvRegionalna24.pl
W środę został uruchomiony punkt szczepień masowych w Malborku znajdujący się przy ulicy 500-lecia 23. Punkt przygotowany został we współpracy Powiatowego Centrum Zdrowia ze Starostwem Powiatowym. Żeby punkt mógł zacząć funkcjonować, przeprowadzono po części remont niektórych pomieszczeń. Miejsce to będzie stanowiło główny punkt szczepień w Malborku.

 

W środę, 28 kwietnia br. uruchomiony został trzeci punkt szczepień w Malborku, mieszczący się w budynku przy ulicy 500-lecia 23. To wspólna inicjatywa Powiatowego Centrum Zdrowia i Starostwa Powiatowego w Malborku. Miejsce to będzie teraz głównym punktem szczepień w naszym mieście. Pozostałe punkty – przy szpitalu miejskim i przychodni na ulicy Konopnickiej mają być punktami pomocniczymi, przy czym w dalszym ciągu będą tam prowadzone szczepienia, jednak w ograniczonym zakresie.

 

 

 

 

W punkcie szczepień masowych przy ulicy 500-lecia znajdują się 4 stanowiska do kwalifikacji i szczepień. Jednak, jak przyznaje Paweł Chodyniak, prezes PCZ w Malborku docelowo można w tym miejscu stworzyć 6 takich stanowisk.

- „W budynku jest miejsce do rejestracji pacjenta, po uzyskaniu szczepienia do rejestracji na drugą dawkę. Jest również gabinet zabiegowy, toaleta dla osób niepełnosprawnych. Wszystko to zostało świeżo wyremontowane” - mówi Paweł Chodyniak.

Do dyspozycji zmotoryzowanych pacjentów jest duży parking.

 

 

 

 

Jak będzie potrzeba, powstanie drive-thru.

W Nowym Dworze Gdańskim punkt masowych szczepień powstał na tyłach szpitala. W tym celu ustawiony został namiot kontener, w którym planowo mają znajdować się dwa stanowiska do szczepień i kwalifikacji.

- „W Nowym Dworze Gdańskim planujemy osiągnąć poziom 200-300 szczepień na dobę w szpitalu. Nadal będziemy szczepić w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej w Ostaszewie i Stegnie” - mówi Prezes PCZ w Malborku. - „Te punkty będą również pomocnicze dla głównego punktu szczepień, który będzie właśnie znajdował się na tyłach szpitala nowodworskiego”.

 

 

 

 

Paweł Chodyniak dodał w rozmowie z nami, że gdyby się okazało, że przepustowość punktu w Nowym Dworze Gdańskim byłaby niewystarczająca, wówczas będzie można otworzyć drive-thru.

- „Mamy możliwość jeszcze stworzenia systemu typu drive-thru wykorzystując obecnie stworzony namiot do wymazów” - mówi Prezes PCZ. - „Wymazy z kolei zostaną przeniesione do poczekalni, która znajduje się przy Izbie Przyjęć”.

 

Więcej szczegółów z dzisiejszego otwarcia w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.