Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pora wyłonić największe piłkarskie talenty z województwa pomorskiego!

Pora wyłonić największe piłkarskie talenty z województwa pomorskiego! fot. Organizator
Czas wyłonić piłkarskich mistrzów regionu do lat 8, 10 oraz 12! Niemal 100 drużyn chłopców i dziewczynek ze wszystkich 20 powiatów wystąpi w pomorskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia na obiektach Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy ul. Traugutta 29.
Po trwających od października do marca rozgrywkach na poziomie gmin i powiatów XIX edycja największego piłkarskiego Turnieju dla dzieci w Europie przenosi się o szczebel wyżej. Piłkarskie emocje w Gdańsku. Zespoły, które przebrnęły przez eliminacje powiatowe, wybiegną 10, 11 i 12 kwietnia na obiekty Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku. W środę o tytuł mistrzów województwa powalczą chłopcy i dziewczynki w kategorii   U-12,  w czwartek przyjdzie czas na grupę U-10. Trzeciego dnia swoje umiejętności  zaprezentują najmłodsze  zespoły  chłopców  i  dziewcząt z kategorii  U-8.  W rywalizacji  weźmie udział niemal 100 drużyn.
-   Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest jednym z najważniejszych projektów PolskiegoZwiązku Piłki Nożnej. Co roku tysiące dzieci, które w nim uczestniczą, mają okazję do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności, spędzając przy tym czas na świeżym powietrzu i doskonale się bawiąc. Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki trafiają dodatkowo do notesów naszych trenerów i skautów, którzy bardzo uważnie śledzą rozgrywki od etapu Finałów Wojewódzkich. Wierzę w to, że część z tych młodych piłkarzy w przyszłości zadebiutuje w reprezentacji Polski i będzie stanowić o jej sile. A jest to możliwe – przed laty w Turnieju brali udział tacy piłkarze, jak Arek Milik czy Piotrek Zieliński, ale też wielu innych zawodników i zawodniczek młodzieżowych reprezentacji, jak chociażby grający w moim zespole Filip Jagiełło   –   podkreśla Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21.
Finały Wojewódzkie będą wielkim piłkarskim świętem i unikalną okazją do zobaczenia w akcji największych talentów z całego regionu.  Wstęp na stadion jest   bezpłatny, a organizatorzy zapraszają do kibicowania drużynom ze swoich miast.
Z podwórka do reprezentacji
W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zagrało już ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. W tym roku tysiące piłkarzy i piłkarek powalczy o spełnienie swoich piłkarskich marzeń, zwycięstwa drużynowe oraz wyróżnienia indywidualne. Najlepsi zostaną zauważeni, bo już na szczeblu wojewódzkim rozgrywki są starannie monitorowane przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najbardziej utalentowani piłkarze, piłkarki otrzymają  zaproszenie  na  Letnią  Akademię Młodych Orłów,   czyli   zgrupowanie wyróżniających  się juniorów  z  całego  kraju,  a część z  nich już  w niedalekiej  przyszłości założy koszulkę z orzełkiem na piersi, występując w najmłodszej kadrze U-15. Najlepsi zagrają na PGE Narodowym Dla   chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką   nadchodzących Finałów   Wojewódzkich  będzie miano mistrzów województwa pomorskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w regionie, ale również o wyjazd na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. 
XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego,​
na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Partnerem Turnieju w województwie pomorskim jest firma MAG Dystrybucja.
Informacja i zdjęcia: Organizator
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.