Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Atak zimy. Od godz. 4.00 drogowcy walczą z opadami śniegu – 17.01.2018

Sztum: Atak zimy. Od godz. 4.00 drogowcy walczą z opadami śniegu – 17.01.2018 fot. W. Mocny
170 tys. zł – tyle gmina Sztum przeznaczy na zimowe utrzymanie dróg w tym sezonie. Urzędnicy są optymistami i uważają, że ta kwota wystarczy... Po ostatnich mrozach dziś mieliśmy pierwszy poważny atak zimy. W całej gminie pługo-piaskarki, spychacze i pracownicy od godz. 4.00 walczą ze śniegiem.

Jak usłyszeliśmy, z uwagi na ciągłe opady śniegu całą operację odśnieżania trzeba będzie dzisiaj powtórzyć.

 

Roman Sikora z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sztumie informuje, że od rana na ulice Sztumu wyjechały: ciągnik MTZ, koparka z pługiem, pługo-piaskarka, trzy małe ciągniczki ogrodnicze. Do tego pięciu pracowników odśnieżało newralgicznie ciągi piesze, zwłaszcza schody m.in. prowadzące nad jezioro sztumskie. Wszędzie tam, gdzie nie można dojechać sprzętem pracownicy ręcznie „torują” drogę. Prace wykonuje też ZGM. Udrażniane są też dojścia do domów.

 

Przypominamy, że wedle przepisów właściciele posesji, do których przylega droga krajowa zobowiązani są do odśnieżenia chodników. Mimo to dziś część prac w tych miejscach wykonał operator DK nr 55 w Sztumie. Obowiązek odśnieżania ciągów pieszych należy też do właścicieli posesji przy domkach jednorodzinnych.

PWiK odśnieżał dziś część ul. Sienkiewicza, plac zieleni przy straży pożarnej oraz teren przy dawnym gimnazjum.

Niestety sam Sztum to nie wszystko, podobne prace wykonywane są obecnie w całej gminie Sztum oraz na pozostałych drogach gminnych i powiatowych całego powiatu.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.