Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Plany remontowe Szpitala Polskiego w Sztumie. W Nowym Roku większy kontrakt z NFZ – 12.01.2018

 Plany remontowe Szpitala Polskiego w Sztumie. W Nowym Roku większy kontrakt z NFZ – 12.01.2018 fot. Archiwum
2018 rok dla Szpitala Polskiego w Sztumie będzie czasem zmian. Pracowników szpitala i pacjentów czeka wiele remontów. Ma pojawić się odmieniony blok operacyjny i nowe pomieszczenia służące rehabilitacji kardiologicznej. Obecnie mieszkańcy Sztumu są zmuszeni korzystać z takiej terapii w Elblągu. Kolejnymi kwestiami jest, jak będzie przedstawiał się nowy kontrakt szpitala z NFZ oraz uregulowanie należności za wykonania na rzecz Funduszu...

Jakie inne remonty były już przeprowadzone i jakie są zaplanowane na 2018 r.? Sporo mówi się remoncie dachu i elewacji szpitala...

 

Czy są już znane daty wykonywania tych prac?

 

- W 2017 w Szpitalu na bieżąco były prowadzone remonty, malowania i dostosowania pomieszczeń do potrzeb podsumowuje Michał Michalak, dyrektor zarządzający Szpitali Polskich. - Z większych prac wykonano malowanie klatki schodowej bocznej, remont O/ Chirurgicznego, malowanie korytarza w O/Neurologicznym i O/Internistycznego, remont dachu nad ZOL-em i nad prosektorium. Dużym przedsięwzięciem była wymiana złóż filtracyjnych w Stacji Uzdatniania Wody. W sprawie remontu dachu nad budynkiem głównym. Zgodnie z tym co usłyszeliśmy na ostatniej Radzie Powiatu, to zadanie będzie wykonane przez Starostwo. 9 stycznia br. Starostwo Powiatowe podpisało umowę z wykonawcą. Planowane rozpoczęcie prac ma nastąpić początek marca 2018 r.

 

Informacje potwierdza Antoni Downarowicz, wicestarosta sztumski:

 

- Dokonaliśmy już wyboru wykonawcy (po trzech przetargach) i podpisaliśmy umowę, który zobowiązał się do wykonania robót do końca czerwca. Obecnie trwa przygotowanie placu budowy. Remont dachu głównego budynku szpitala będzie kosztował ok. 780 tys. zł. Nie są to jedyne zaplanowane prace w ramach naszych nieruchomości, które dzierżawi szpital. W budynku gdzie mieści się Zespół Szkół Medycznych, pomieszczenia na niewykorzystanym trzecim piętrze, będą przystosowane do stworzenia rehabilitacji kardiologicznej.

 

Zarząd powiatu liczy, że wyłonienie wykonawcy w drodze przetargu nastąpi jeszcze w marcu, na przeszkodzie może jednak stanąć pogoda i trudności rynkowe z pozyskaniem firmy budowlanej.

 

Remont/przebudowa bloku operacyjnego

 

- Jedną z naszych najważniejszych inwestycji będzie remont/modernizacja bloku operacyjnego na drugim pietrze w budynku głównym – mówi wicestarosta Antoni Downarowicz. - Chcielibyśmy ruszyć z pracami na wiosnę. Jako starostwo przeprowadzimy prace budowlane w pomieszczeniach tego budynku, natomiast szpital wyposaży blok we wszystkie niezbędne urządzenia medyczne.

 

- Zaplanowano remonty tzw. części stałej, czyli ścian, pomieszczeń, wymianę sieci elektrycznej, hydraulicznej itp. Będzie zmieniony rozdział pomieszczeń – uzupełnia dyr. Michał Michalak. - Dalej będą funkcjonowały trzy sale operacyjne, ale blok uzyska dodatkowe śluzy i inne pomieszczenia tak, aby bezpieczeństwo i komfort pracy były zagwarantowane na możliwie najwyższym poziomie, zgodnie z wymogami . Ściany uzyskają nowe wyłożenie oraz zostaną zmienione podłogi. Planujemy zakupy nowego asortymentu medycznego i wymiany starego.

 

W sumie wszystkie remonty w 2018 r. powinny zamknąć się w kwocie 4 mln zł.

 

Kolejną istotną sprawą jest nowy kontrakt Szpitala Polskiego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Czy będzie to kontakt o szerszym zakresie na więcej wykonań?

 

Można spodziewać się, że tak ponieważ noworoczny budżet szpitala z 30 mln zł w 2017 r. wzrósł do 47 mln zł na br. Jak się dowiedzieliśmy, podobnie kształtuje się wysokość kontraktu z NFZ.

Starosta Wojciech Cymerys informował także radnych o tym, że problemy z uiszczaniem opłat czynszowych przez placówkę w Sztumie są związane z przestojami w uzyskaniu zwrotów za wykonania z NFZ. Wszyscy są jednak zgodni co do tego, że należności należy regulować, nawet jeśli na przeszkodzie stoją ważne inwestycje firmy...

 

- Według dostępnych nam informacji płatności za nadwykonania za 2017 rok będą rozliczane sukcesywnie do połowy lutego 2018r. - zapewnił dyr. Michał Michalak. - Oczywiście wraz z zapłatą nadwykonań będą regulowane zaległości czynszowe.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
!!
!! 14.01.2018, 15:27
Zobaczcie łazienki na oddziele wewnętrzny jaki stan i ile ich jest !!!!!