Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Groził, że utopi się w lodowatej wodzie! Czołowe zderzenia samochodów osobowych. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 15.01.2018

Groził, że utopi się w lodowatej wodzie! Czołowe zderzenia samochodów osobowych. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 15.01.2018 fot. KPP Sztum
Chociaż miniony weekend upłynął pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa wolontariuszy. Nie stwierdzono także oszustw dokonywanych przez osoby, które nieuprawnione zbierałyby datki. W dniu orkiestry służby jednak były zmuszone podjąć kroki, by zapobiec tragedii. Na lodowej tafli jeziora w Sztumie mężczyzna groził samobójstwem. Doszło także do dwóch groźnych kolizji. W jednej z nich przód samochodu został całkowicie zgnieciony.

14.01 ok. godz. 18.30 straż pożarna została wezwana do mężczyzny, który groził samobójstwem, stojąc na zamrzniętej tafli Jeziora Barlewickiego. Na miejscu pojawił się zastęp strażaków i patrol policji. Nawiązano kontakt z mężczyzną na lodzie, który niebezpiecznie zbliżył się do krawędzi tafli. Ratownicy w ubraniach do pracy w wodzie przygotowywali się do wejścia na lód i sprowadzenia mężczyzny na brzeg. Mężczyzna oddalił się jednak od krawędzi lodu i udał się w głąb jeziora, znikając z pola widzenia ratownikom. Podjęło poszukiwania od strony wody oraz od strony brzegu przy wykorzystanniu kamery termowizyjnej. Dodatkowo w poszukiwaniach brały udział trzy patrole policji oraz zadysponowano zastęp z deską lodową z OSP Dzierzgoń. Na miejsce wezwano oficera operacyjnego, OSP Postolin oraz SGRWN Elbląg. W trakcie poszukiwań policja nawiązała kontakt z mężczyzną, który po rozmowie dobrowolnie zszedł z Jeziora Zajezierskiego, gdzie go ondaleziono i został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

14 stycznia o godz. 12.39 dyspozytor stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch aut osobowych, na wysokości remizy strażackiej w Postolinie (gm. Sztum). Doszło do zabalkowania drogi powiatowej w obu kierunkach. Jednak przed godz. 14.00 ruch był już przywrócony. W chwili przybycia na miejsce służb kierowcy, znajdowali się poza pojazdami. Ratownicy odłączyli akumulatory w obu pojazdach, zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Kierowcy uskarżali się na złe samopoczucie, zadysponowanie ZRM. Poszkodowani w stanie ogólnym dobrym zostali przekazani ZRM, a następnie przetransportowano ich do miejscowego szpitala.

 

14 stycznia o godz. 12.13 w Gościszewie podjęto interwencję do usunięcia plamy oleju na drodze. Na DK nr 55 przy wjeździe do miejscowości znajdowała się plama o powierzchni 10m kw. Na miejscu wprowadzono ruchu wahadłowy. Substancje zebrano przy pomoy sorbentu.

 

13 stycznia ok. 6.45 doszło do wypadku w Dzierzgoniu.Na DW nr 515 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Auta zderzyły się czołowo, jednak wszyscy uczestnicy opuścili pojazd przed przybyciem ekipy pogotowia. Na miejsce przybył także patrol policji. Zastęp strażaków odłączył akumulatory w pojazdach i zebrał plamy oleju.

 

Straż pożarna była także kilka razy wzywana do ugaszenia palących się sadzy w kominie w dniach: 9.01 w Sztumie, 11.01 w Dzierzgoniu i 12 stycznia w Gisielu (gm. Stary Dzierzgoń).

 

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

 

Podczas minionego weekendu na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sztumie doszło do kilkunastu interwencji. Jak co roku sztumscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach miasta pojawiła się większa liczba patroli. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione. Dbano również o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także prowadzono działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

 

Policjanci ze Sztumu ustalają przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę rano w w Nowcu (gm. Dzierzgoń). Jak wstępnie ustalono 23-letni kierujący osobowym seatem podczas wyprzedzania uderzył czołowo w volkswagena. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali jednak prawo jazdy 23-letniemu mieszkańcowi gm. Susz. Kierowcom zatrzymano także dowody rejestracyjne pojazdów. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratunkowe i strażacy.

 

Funkcjonariusze apelują, aby zwracać uwagę na ograniczenie prędkości, stosowanie się do znaków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przede wszystkim o powstrzymywanie się od wsiadania za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Te kilka zasad z pewnością uchroni nas od nieszczęśliwych następstw wypadków drogowych. Pamiętajmy także o właściwym przygotowaniu naszego samochodu do okresu zimowego.

 

Policjanci zabezpieczali niedzielny I Bieg w Dzierzgoniu zorganizowany w ramach tamtejszego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z jego organizacją część ulic została wyłączona z ruchu kołowego. Wprowadzono także ograniczenia w parkowaniu. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.

 

W biegu brali udział zawodnicy z różnych grup wiekowych, począwszy od najmłodszych, kończąc na ich opiekunach oraz wszystkich chętnych. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i patrolowcy z dzierzgońskiej policji nadzorowali bezpieczeństwo ponad kilkudziesięciu uczestników w najbardziej newralgicznych miejscach trasy biegu. Pomimo niskich temperatur przebieg zabezpieczenia odbył się bez wydarzeń.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

Fot. KPP Sztum

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.