Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum zagrał dla 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 14.01.2018

Niektórzy wolontariusze już od godz. 6.00 w Sztumie, Czerninie i nie tylko, na mrozie zachęcali do wrzucania datków do orkiestrowych puszek. Chętnych do wspierania orkiestry nie brakowało. Widzieliśmy wolontariuszy na głównych ulicach Sztumu. Oczywiście najwięcej kwestujących było pod marketami, które zresztą także przyłączyły się do akcji. Tego dnia Kino – Teatr „Powiśle” było szczelnie i to dosłownie, wypełnione widzami.

A na scenie pomiędzy licytacjami występowały dzieci przedszkolne, młodzież, dając pokazy wokalne i taneczne. Józef Sarnowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego wylicytował meble za 900 zł. Pod młotek poszły też smakowite torty z cukierni Ciacho – Kozakiewicz oraz Sankiewicz. Niektóre przedmioty zaskakiwały - np. niemowlęce body, jak podkreślano z... trzema zatrzaskami.

 

Nie zabrakło stoisk z rękodziełem, smacznymi potrawami, kawą i ciastem. Była loteria fantowa z losami za 5 zł oraz stanowiska z usługami firm np. kosmetycznej Mary – Kay, która obsłużyła ok. 80 osób za symboliczne datki na rzecz WOŚP.

 

Wśród wolontariuszy oprócz młodzieży znaleźli się: Krzysztof Garbowski, burmistrz Leszek Tabor, a nawet Bartosz Mazerski. Wszyscy mówili zgodnie, że spotkali się z gestami ofiarności i życzliwości ze strony mieszkańców. A wszystko w poczet leczenia i zapewnienia lepszej opieki noworodkom.  

 

Fot. W. Mocny/UMiG Sztum

wideo: W. Mocny

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.