Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum/Mątki: Auto osobowe wylądowało w rowie. Wielka plama oleju na Rondzie pod Dębami – 03-04.05.2017

Sztum/Mątki: Auto osobowe wylądowało w rowie. Wielka plama oleju na Rondzie pod Dębami – 03-04.05.2017 fot. W. Mocny
4 maja ok. godz. 17.48 strażacy odebrali zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Mątki, gdzie auto osobowe zakończyło jazdę w rowie. W ostatnich dniach nie było to jedyne niebezpiecznie zdarzenie.

Obecnie przyczyny wypadnięcia z jezdni auta, wyjaśniają policjanci. Można jednak przypuszczać jakie były przyczyny tego zdarzenia. Zazwyczaj gdy auto kończy jazdę w rowie oznacza, to po prostu, że kierowca jechał zbyt szybko. Czy było tak w przypadku tego zdarzenia?

 

- Doszło do wypadku drogowego, w którym osobowy renault w Mątkach (pow. kwidzyński) wypadł z jedni - poinformował kp.t Dariusz Treć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. - Działania polegały na zabezieczeniu miejsca wypadku poprzez usunięcie z drogi płynów ekploatacyjnych i odłączeniu instalacji pojazdu oraz udzieleniu pierwszej pomocy. Udzielono je dwóm młodym ludziom: 18- i 20-latkowi, którzy podróżowali tym autem. Na szczęście obaj nie odnieśli większych obrażań.

 

Na miejsu pracowały jednostki komend powiatowych straży pożarnej w Sztumie i Kwidzynie.

 

Gdy nad sztumskim jeziorem 3 maja trwały zmagania sportowe, paredziesiąt metrów dalej służby usuwały całkiem sporą plamę płynów eksploatacyjnych, która pojawiła się na skrzyżowaniu. Stwarzało to realne zagrożenie wpadania w poślizg pojazdów. Całe szczęście, że o tej porze ruch nie był tam już tak instensywny...

 

3 maja ok. godz. 12.48 przy Rondzie pod Dębami w Sztumie funkcjonariusze straży pożarnej usuwali plamę oleju przy pomocy sorbentu na powierzchni 1 m x 12 m. Spowodowało to utrudnienia w ruchu w tym dniu. Policjanci z komendy w Sztumie na miejscu podczas pracy strażaków pilnowali bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.