Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych. Zatrzymano (aż?) dwóch pijanych kierowców – 04.05.2017

Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych. Zatrzymano (aż?) dwóch pijanych kierowców – 04.05.2017 fot. TVSztum.pl
Podczas majowego policjanci odnotowali kilkanaście interwencji. Zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Pierwszy z nich został zatrzymany w ok. godz.19.35 w Mleczewie. Kierował oplem, a w chwili kontroli miał 1,5 prom alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w poniedziałek o godz. 20.50 w Sztumie. Mieszkaniec powiatu sztumskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu.

3 maja ok. godz. 12.48 przy Rondzie pod Dębami w Sztumie funkcjonariusze straży pożarnej usuwali plamę oleju przy pomocy sorbentu na powierzchni 1 m x 12 m. Spowodowało to utrudnienia w ruchu w tym dniu. Policjanci na miejscu podczas pracy strażaków pilnowali bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.

 

W Starym Dzierzgoniu policjanci KPP w Sztumie zostali wezwani do agresywnego 25-latka.

 

Policjanci z Dzierzgonia podczas przeprowadzenia interwencji zatrzymali 25-letniego mieszkańca tej samej miejscowości. Mężczyzna awanturował się i znieważył policjantów wykonujących czynności służbowe. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Dyżurny sztumskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Starym Dzierzgoniu przed lokalem młody mężczyzna agresywnie się zachowuje. Na miejsce natychmiast skierował załogę patrolowo-interwencyjną. Policjanci zastali pijanego mężczyznę, który kłócił się z innymi osobami. 25-latek podczas interwencji ubliżał mundurowym i nie stosowała się do ich wydanych poleceń. Stróże prawa podczas zatrzymania agresywnego mieszkańca Dzierzgonia pouczali go aby zachowywał się zgodnie z prawem.

 

Agresywny i pijany mieszkaniec Dzierzgonia został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu już zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

 

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

Strażacy podczas weekendu majowego reagowali do 4 poważnych zagrożeń pożarowych oraz podejmowali interwencje związane z usunięciem utrudnień w ruchu drogowym.

 

 

 

1 maja ok. godz. 11:03na drodze powiatowej w Jurkowicach strażacy usuwali złamany konar drzewa, który blokował pas drogi. Tego samego dnia ok. południa w Sztumie przy ul. Kochanowskiego konieczne były działania związane z ugaszeniem palącego się przydrożnego drzewa.

 

1 maja ok. godz. 15.30 w budynku jednorodzinnym przy ul. Żeromskiego doszło do pożaru sadz w kominie. Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy wygasili paleniska w piecu, zamknęli szyber. Ugasili palącą się sadze przy użyciu piasku i sita. Następnie wyczyścili przewód kominowy przy użyciu zestawu kominiarskiego. Całość została dla bezpieczeństwa sprawdzona kamerą termowizyjną.

 

 

2 maja o godz. 7.44 w Przezmarku doszło do wypadku, w którym właąściciel budynku jednorodzinnego podczas palenia w piecu, przerusztował w palenisku, niestety jeden z żarzących się węgli spadł pod drewnianą podłogę i wpadł pod blachę po czym zaczął się dymić. Gaszenie wodą miejsca przez właściciela nic nie dało – konieczna była interwencja w celu usunięcia zagrożenia.

 

Tego samego dnia wieczorem w Piekle podjęto interwencję do palących się traw na nieużytku rolnym. Na miejscu pojawiło się zastęp OSP Biała Góra, który opanował pożar.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

kpt. DARIUSZ TREĆ

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.