Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Waplewo Wlk. Wypadek podczas pracy. Mężczyzna przygnieciony łyżką ładowarki. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 10.04.2017

Waplewo Wlk. Wypadek podczas pracy. Mężczyzna przygnieciony łyżką ładowarki. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 10.04.2017 fot. Archiwum TVSztum.pl/pixabay.com
9 kwietnia w Waplewie Wielkim doszło do wypadku przy pracy, gdzie poszkodowany został 56-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia. Z treści zgłoszenia, które przyjął dyżurny KP PSP w Sztumie wynikało, że mężczyzna został przygnieciony łyżką od ładowarki. Był to najpoważniejszy wypadek minionego tygodnia.

 

Poszkodowanym w wypadku przy pracy był 56-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. Po dojeździe JOP mężczyzna znajdował się przy ścianie obory obok ładowarki. Cały czas był przytomny. Miał widoczne urazy kości udowych i twarzoczaszki.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od znajomej poszkodowanego są jednak podejrzenia, że kierowca ładowarki mógł być pod wpływem alkoholu.

 

 

 

OTO POZOSTAŁE ZDARZENIA MINIONEGO TYGODNIA:

 

 

Sztumscy policjanci podejmowali kilkanaście interwencji w związku z zakłóceniem porządku publicznego oraz przy pojedynczych przypadkach przemocy domowej.

 

Funkcjonariusze sztumskiej komendy przyjęli też 7 kwietnia (piątek) w swojej siedzibie klasę mundurową ze szkoły ponadgimnazjalnej w Swarożynie. Uczniowie klas mundurowych ze Swarożyna uczestniczyli w treningu kompetencyjnym zorganizowanym przez mł. insp. Tomasza Czaję – Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie.

 

Młodzi ludzie z zaciekawieniem wsłuchiwali rozmowy. Funkcjonariusze odpowiadali na wiele pytań, które nurtowały nastolatków wiążących swoją przyszłość z mundurem. W piątek sztumscy stróże prawa gościli młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Tematem spotkania było przybliżenie uczestnikom zawodu policjanta.

 

Mł. insp. Tomasz Czaja – Komendant Powiatowy Policji w Sztumie podczas spotkania z klasami mundurowymi przekazywał uczniom wiedzę dotyczącą etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby, a także informacje w zakresie funkcjonowania Policji. Uczniowie, którzy w przyszłości chcą zasilić szeregi policji dowiedzieli się na czym polega praca policjantów w poszczególnych wydziałach.

 

Druga część wizyty miała charakter treningu kompetencyjnego wobec przyszłego adepta. Stworzona komisja zadawała szereg różnych pytań, które miały zobrazować prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną. Podczas spotkania uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dojrzałością.

Do domu wrócili pełni przemyśleń na temat swojej przyszłości. Młodzi ludzie z zaciekawieniem wysłuchiwali rozmowy.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

 

3 kwietnia o godz. 19.11 w Nowym Folwarku dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze 5 balotów siana. Wszystkie były w koło zbronowane przez właściciela.

 

3 kwietnia ok. godz. 21 w Sztumie strażacy usuwali plamę oleju silnikowego na drodze osiedlowej długości ok. 30 m. 4 kwietnia o godz. 8.23 dyżurny odebrał podobne zgłoszenie o 30 m plamy oleju w Sztumie.

 

3 kwietnia ok. godz. 22.08 w Czerninie w budynku jednorodzinnym strażacy usuwali skutki zadymienia, które powstało w budynku jednorodzinnym. Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, bo zadymienie pojawiło się na pierwszym pietrze, gdzie przebywało czworo dzieci w wieku 1 - 12 lat.

 

6 kwietnia o godz. 19.16 w Uśnicach w zakładzie produkcyjnym doszło do powstania zadymienia w głównej hali produkcyjnej. Paliła się mączka oraz rękawy filtrujące młyna młotkowego.

 

– –

kpt. DARIUSZ TREĆ, RZECZNIK PRASOWY

KP PSP W SZTUMIE

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.