Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Plaga pożarów traw. Nadal zagrożeniem pożary sadzy w kominie. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 03.04.2017

Plaga pożarów traw. Nadal zagrożeniem pożary sadzy w kominie. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 03.04.2017 fot. Archiwum TVSztum.pl
W minionym tygodniu policja w Sztumie zatrzymała cztery osoby za dokonanie uprowadzenia i pobicia w lesie. Sprawcy są już za kratkami, pozostaje jednak szok po tym co zrobili. Policjanci korzystają z powodzeniem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala mieszkańcom na zgłaszanie zagrożeń. Sztumscy strażacy, jak co roku borykają się z bezmyślnym wypalaniem traw i łąk. Pożary traw pojawiają się nawet w parku miejskim i w okolicach lasów.

Podczas minionego weekendu sztumscy policjanci odnotowali kilkanaście interwencji, z których cześć dotyczyła zakłóceń porządku publicznego. Sztumscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Dzierzgonia, za rozbój i jego dwukrotne pobicie.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 marca 2017 r., w godzinach wieczornych, w Dzierzgoniu. Pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany w mieszkaniu, do którego weszło czterech mężczyzn. Sprawcy kilkakrotnie uderzyli go w twarz. Następnie wywieźli 20-latka do lasu. Tam został jeszcze raz pobity. W lesie zabrano mu wszystkie ubrania i tak kazano dotrzeć do miasta. Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałej dwójki dozór policyjny.

 

W piętek 31 marca policjanci Ruchu Drogowego sztumskiej komendy prowadzą na terenie powiatu działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa - „Prędkość”. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

 

Uruchomiona aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane. Także w piątek punkty kontrolne oznakowanych i nieoznakowanych patroli zostały zlokalizowane w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem mapy zagrożeń, gdzie – zdaniem mieszkańców – kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

 

Kontrole przeprowadzane przez sztumską drogówkę w miejscach wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, będą odbywały się cyklicznie.

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

W dniach o 27.03 - 03.04 br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wyruszali do następujących zagrożeń:

27 marca o godz. 20.26 dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o palących się ok 5,5 tys. m kw. suchej trawy na nieużytkach rolnych.

Do podobnych zdarzeń dochodziło w minionym tygodniu kilkukrotnie...  Strażacy ostrzegają, aby nie wypalać łąk.

1 kwietnia o godz. 12.21 w Dąbrówce Malborskiej strażacy podjęli interwencję do pożaru ok. 500 m kw. suchej trawy oraz nieużytków rolnych.

Wolne od ognia nie pozostały też okolice lasu. 1 kwietnia o godz. 13.18 płonęło ok. 30 m kw. poszycia leśnego. Na szczęście strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia.

28 marca ok. godz. 15.21 strażacy udzielili pomocy ratownikom medycznym w transporcie osoby wymagającej leczenia szpitalnego.

1 kwietnia o godz. 18.35 w parku miejskim w Sztumie konieczne było ugaszenie Pożar ok. 10 m kw  trawy i krzaków w parku miejskim.

Do groźnego zdarzenia doszło również 2 kwietnia o godz. 21.10 w Cieszymowie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. Właściciel wygasił w piecu przed przybyciem JOP. Interwencja polegała na zabezpieczenie miejsca zdarzenia i dokładnym skontrolowaniu całego budynku. Strażacy weszli na dach budynku przez wizjer i ugasili palącą się sadzę przy użyciu proszku i sita.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.