Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zatrzymanie z amfetaminą i pijany kierowca. Plaga podpaleń traw. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 25.04.2017

Zatrzymanie z amfetaminą i pijany kierowca. Plaga podpaleń traw. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 25.04.2017 fot. pixabay.com/Archiwum TVSztum.pl
W minioną niedzielę (23.04) doszło do zdarzenia drogowego, w którym 37-letni mieszkaniec Sztumu kierujący skodą, nie dostosował prędkości podczas skręcania w lewo i uderzył w drzewo. Miejsce wypadku zabezpieczyli strażacy, a sztumska drogówka na miejscu przeprowadziła oględziny. W Starym Targu zatrzymano też mężczyznę z amfetaminą.

Okazało się, że mężczyzna, który zderzył się z drzewem był pijany. Alkomat wykazał u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

 

23 kwietnia popołudniu policjanci z Posterunku Policji w Starym Targu zatrzymali mężczyznę, u którego ujawnili kilka porcji narkotyków. Zatrzymany mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

 

23 kwietnia w Nowym Targu policjanci postanowili porozmawiać z nerwowo zachowującym się 20-latkiem. Sposób, w jaki mężczyzna rozmawiał z funkcjonariuszami sugerował, że ma on coś do ukrycia. Stróże prawa wcześniej uzyskali informację, że człowiek ten może mieć przy sobie

narkotyki. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy 20-latku dwa zawiniątka z zawartością prawie 1,5 grama białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina.

Mieszkaniec Nowego Targu został zatrzymany i złożył wyjaśnienia. Za posiadanie zabronionej substancji odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Eliminacje do turnieju o bezpieczeństwie

Policjanci ze sztumskiej komendy od wielu lat aktywnie współuczestniczą

wspólnie z szkołami w organizacji kolejnych etapów Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, przeprowadzanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W minionym tygodniu brali udział w gminnych eliminacjach w Bruku i Waplewie Wielkim.

4-osobowe drużyny ze szkół podstawowych walczyły o kwalifikację do eliminacji powiatowych.

W minionym tygodniu policjanci wzięli udział w przeprowadzeniu gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, które odbyły się w SP w Bruku oraz Waplewie Wielkim. W konkursie uczestniczyło siedem 4-osobowych

drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierzgoń oraz Stary Targ.

 

Omówiono zasady konkursu i konkurencje. Dzieci rozwiązywały test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i test tzw. „krzyżówek” drogowych. Kolejną konkurencją była jazda rowerem na torze z przeszkodami.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Eliminacje wyłoniły zwycięskie drużyny, które będą reprezentować gminę na powiatowym szczeblu zawodów.

 

Podczas spotkań z uczniami sztumscy stróże prawa zapoznali dzieci i młodzież z ogólnopolską kampanią edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów „Kręci mnie bezpieczeństwo". Policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, których systematycznie przybywa na drogach. Promowali zdrowy i wolny od nałogów tryb życia, a także przypominali zarówno tym młodym, jak i doświadczonym miłośnikom jednośladów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Sztumscy policjanci podkreślali jak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz dbanie o stan techniczny roweru, jego obowiązkowe wyposażenie oraz jazda w kasku i odblaskowej kamizelce.

 

Podczas minionego weekendu policjanci z KPP w Sztumie odnotowali kilkanaście interwencji. Wszczęto trzy procedury Niebieskiej Karty.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

W minionym tygodniu strażacy z komendy w Sztumie podejmowali zgłoszenia m.in. do kilku miejscowych zagrożeń oraz pożarów traw.

 

18 kwietnia o godz. 19.14 w Czerninie strażacy udzielili pomocy w transporcie pacjenta do karetki ratunkowej.

 

Niestety na nic zdają się apele strażaków i ekologów o zaprzestanie procederu wypalania traw. W dniach 20 – 23 kwietnia strażacy gasili pożary traw w: Żuławce Sztumskiej, Gościszewie i Starym Mieście.

 

Funkcjonariusze straży pożarnej w Sztumie przy ul. Lipowej zabezpieczyli osobową skodę, która rozbiła się na drzewie. Zabezpieczony pojazd przekazano policji. Opatrzonego poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.