Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ciężarówka zablokowała DK55 na kilka godzin - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 16 marca 2021, 11:49
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Ciężarówka zablokowała DK55 na kilka godzin - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali mężczyznę, który był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a także mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków.

 

Spotkanie z dziećmi ze sztumskiej podstawówki.

W poniedziałek, 8 marca br. podczas spotkania on-line z uczniami Szkoły Podstawowej w Sztumie policjant profilaktyki społecznej poruszał tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich. Funkcjonariusz na podstawie przygotowanej prezentacji omówił kim jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Policjant wytłumaczył, co oznacza określenie czyn karalny omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego, czy wykroczeń. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjant poinformował również uczestników spotkania czym jest demoralizacja przedstawiając jednocześnie, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Funkcjonariusz podał przykłady z pracy policjantów powiatu sztumskiego obrazujące, jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

 

 

 

 

Blokada DK55.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 marca br. w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 55 na odcinku Sztum – Sztumska Wieś. Samochód ciężarowy marki DAF wjechał do rowu, w wyniku czego droga była całkowicie zablokowana. Kierującemu 46-letniemu obywatelowi Ukrainy nic się nie stało. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowości Postolin, Polkowice oraz Klecewko. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.

 

 

 

 

Mundurowi po raz kolejny przypominają, że panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne dla kierujących. Przymrozki i gwałtowne opady śniegu powodują, że nawierzchnia drogi jest śliska, a droga hamowania wydłuża się nawet dwukrotnie. Dlatego policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.


 

 

 

Kierował pod wpływem narkotyków.

W sobotę, 13 marca br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice Dzierzgonia postanowili zatrzymać osobową Skodę, którego kierujący wzbudzał podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Osobówkę zatrzymano do kontroli. Już na samym początku mężczyzna swoim zachowaniem coraz bardziej potwierdzał podejrzenia mundurowych, że może być pod wpływem narkotyków. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 27-latek jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie dalszej kontroli funkcjonariusze znaleźli przy kierującym ten sam narkotyk.

Mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Kierowca na podwójnym gazie i bez prawa jazdy.

W niedzielę, 14 marca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że w Dzierzgoniu osoba kierująca samochodem osobowym marki Land Rover może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze posterunku policji w Dzierzgoniu zatrzymali osobowe auto. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Dzierzgonia, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto z kierującym w pojeździe przebywał właściciel pojazdu 26-letni mieszkaniec Dzierzgonia, który również nie posiadał uprawnień.

Za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania 26-latek został ukarany wysokim mandatem. Samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony. Z kolei 20-latek za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Posiadał znaczne ilości narkotyków.

W niedzielę, 14 marca br. wieczorem policjanci Ogniwa Kryminalnego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, że 35-latek może posiadać przy sobie zabronione substancje. Kryminalni pojechali pod wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę. W trakcie przeszukania mieszkańca Dzierzgonia, znaleziono przy nim kilka woreczków z zielonym suszem roślinnym. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to marihuana. Ponadto w trakcie dalszych czynności wykonywanych przez mundurowych w domu zatrzymanego mężczyzny, znaleziono kilkadziesiąt woreczków tego samego narkotyku.

Zatrzymany podejrzany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał oraz złożył wyjaśnienia w tej sprawie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za posiadanie narkotyków, 35-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.