Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Mątowach Wielkich powstanie pierwsze w powiecie malborskim Centrum Aktywności Seniora. Gmina Miłoradz pozyskała na ten cel 850 tys. zł.

  • Wydanie nr 259/2021
  • 30 września 2020, 10:27
  • GOKiS Miłoradz
  • Wiadomości
W Mątowach Wielkich powstanie pierwsze w powiecie malborskim Centrum Aktywności Seniora. Gmina Miłoradz pozyskała na ten cel 850 tys. zł. fot. UG Miłoradz
Z dwóch źródeł finansowych samorząd gminy Miłoradz pozyskał dotację na uruchomienie pierwszego w powiecie malborskim Centrum Aktywności dla Seniorów. Prawie 700 tys. zł na cel przekaże samorząd województwa pomorskiego, a kolejne 150 tys. pochodzić będzie z dotacji rządowej w ramach wieloletniego programu "Senior +".

 

- „Cieszymy się, że udało nam się sięgnąć po te środki, w ramach tego działania ubiegaliśmy się o dotacje zarówno ze źródeł wojewódzkich, jak i krajowych i obie udało nam się zdobyć. Satysfakcja jest jeszcze większa, gdyż nasz wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego uplasował się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych wniosków na ponad sto aplikacji o dofinansowanie” - nie kryje radości wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek.

 

 

 

 

W ramach projektu dotychczasowa siedziba świetlicy wiejskiej w Mątowach Wielkich wraz z niewykorzystywaną od lat remizą, zostaną przebudowane i dostosowane na potrzeby utworzenia przyjaznej infrastruktury dla seniorów. Powstanie m.in. duża sala warsztatowa, sala konferencyjna, sala ćwiczeń i rehabilitacji ze specjalistycznym sprzętem. Powstać ma także nowoczesna kuchnia, kącik czytelniczy, sala relaksu z wygodnymi fotelami oraz miejsce do aktywności multimedialnych. Inwestycja przewiduje także wymianę instalacji elektrycznej, modernizację systemu grzewczego oraz instalację klimatyzacji oraz całodobowego monitoringu. Oprócz zadań inwestycyjnych oraz zakupu wyposażenia, projekt zakłada również szereg zajęć animacyjnych, wyjazdów i warsztatów dla osób w wieku 60 + rozwijających ich umiejętności, zdolności i talenty.

 

 

 

 

Zgodnie z planami samorządu, Centrum Aktywności Seniora będzie funkcjonować pięć dni w tygodniu przez kilka godzin dziennie, zapewniając uczestnikom bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną, rekreacyjną i opiekuńczą przy współpracy dwóch gminnych jednostek – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – oraz partnera społecznego Stowarzyszenia Perspektywa. Centrum ma rozpocząć swoją działalność w lutym 2021 roku.


 

 

 

Informację przekazał: Marcin Szesza, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu


 

GOKiS Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.