Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Top 5 zawodów dla miłośników zwierząt

Top 5 zawodów dla miłośników zwierząt fot. Top 5 zawodów dla miłośników zwierząt
Niewątpliwie zawód powinien być pasją. Dlatego wybierając ścieżkę kariery warto zastanowić się, co tak naprawdę jest w kręgu zainteresowań. Wiele osób jest miłośnikami zwierząt i decydują się w młodym wieku na wolontariat w schroniskach czy ogrodach zoologicznych. Oczywiście takie osoby swoją pasję mogą połączyć z pracą. Dziś przedstawimy top 5 zawodów dla miłośników zwierząt.


Weterynarz

Ciągle modne jest posiadanie zwierzaka, niekoniecznie, psa czy kota, choć są one tymi najczęściej wybieranymi. Adopcja lub zakup zwierzęcia wiąże się nie tylko z przyjemnościami w postaci posiadania kompana do różnych wypraw, ale również obowiązkami, do których należy dbanie o zdrowie pupila. W związku z tym lekarz dla zwierząt, czyli weterynarz to ciągle pożądana profesja. Potrzebna jest tu duża doza empatii, ale również odwagi i determinacji w ratowaniu życia, odporności na stres oraz czasem nieuniknione sytuacje konieczności uśpienia cierpiącego zwierzęcego pacjenta. Oczywiście niezbędne jest ukończenie studiów na kierunku weterynaria, gdyż będąc technikiem można jedynie asystować weterynarzowi.

Dogoterapeuta

Miłośnicy psów, a także rehabilitanci mogą rozszerzyć wachlarz swoich usług o dogoterapię. Oczywiście potrzebne jest tu przeszkolenie psa w tym zakresie, jednak tak naprawdę każdy pies może nadawać się do terapii np. dzieci z autyzmem czy porażeniem mózgowym. To niezwykle ciekawa praca, która może dać wiele satysfakcji.

Opiekun psów

Są osoby, które zawodowo zajmują się wyprowadzaniem psów na spacer. Taka profesja jest coraz popularniejsza również w Polsce. Osoby decydujące się na taką pracę niewątpliwie muszą kochać psy, a także spacerowanie. Często wymaga to również zaufania właściciela psa. Z takiej usługi chętnie korzystają również osoby starsze, którym z powodu ograniczeń trudno już wychodzić na spacery z czworonogiem.

Pracownik sklepu zoologicznego

Będąc miłośnikiem zwierząt, możesz wybrać również pracę jako sprzedawca w sklepie zoologicznym. Tutaj może czekać Cię wiele wyzwań. Nie tylko doradzanie klientom w kwestiach opieki i żywienia, ale również sama opieka nad zwierzętami przeznaczonymi na sprzedaż.

Groomer

Ostatnią propozycją jest groomer, czyli psi i koci fryzjer. To zawód, który należy do stosunkowo nowych w naszym kraju, a przynajmniej niedawno zaczął się rozwijać w większym stopniu. Coraz więcej osób korzysta z usług groomera, gdyż niektóre rasy wymagają okresowego skracania włosów lub sierści.

Przeglądając oferty pracy na portalu Pracuj.pl możesz natknąć się na wiele dotyczących opieki nad zwierzętami. Łączenie pracy z pasją to prawdziwy przywilej, z którego warto skorzystać.

Top 5 zawodów dla miłośników zwierząt
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.