Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Marzę, by wraz z moim pięciomiesięcznym synkiem uczyć się wspólnie chodzić” - przyłącz się do spełnienia marzenia młodego taty.

„Marzę, by wraz z moim pięciomiesięcznym synkiem uczyć się wspólnie chodzić” - przyłącz się do spełnienia marzenia młodego taty. fot. zrzutka.pl
Wszystko zaczęło się dwa lata temu. Guz na udzie Karola pojawił się znikąd i bardzo szybko rósł. Mimo szybkiej reakcji lekarzy, radioterapii i wycięcia samego guza, nowotwór wrócił i dwa miesiące temu konieczna była amputacja nogi na wysokości uda. W międzyczasie na świat przyszedł synek Karola, który jest oczkiem w głowie tatusia.

 

-Dwa lata temu, można powiedzieć znikąd pojawił mi się guz na udzie, rósł bardzo szybko, po zaledwie 3 miesiącach osiągając rozmiar pięści. Dzięki odpowiedniej diagnozie i szybkiej reakcji warszawskich lekarzy z Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie, zostałem poddany serii naświetleń radioterapii, a sam guz z uda został wycięty. Dość szybko doszedłem do siebie i na kilkanaście miesięcy zapomniałem o całej sytuacji z nowotworem. Jednak rak nie dał zapomnieć o sobie, odrósł ponownie w najmniej odpowiednim momencie, kiedy moja narzeczona była w 6 miesiącu ciąży. Przeszedłem szereg cykli chemioterapii, praktycznie ostatnie trzy miesiące przed porodem razem z narzeczoną spędziliśmy w szpitalu. Po operacji i chemii, kiedy już odrosły mi wcześniej stracone włosy, zdążyliśmy jeszcze zorganizować wesele. Bo już trzy tygodnie po nim, rósł kolejny guz, po raz trzeci w tym samym miejscu!!! W tej chwili lekarz nie mając już z czego wycinać stawia sprawę jasno, konieczna amputacja na wysokości uda. Tracąc nogę, mogę zyskać życie. Dzisiaj mijają dwa miesiące od amputacji nogi na poziomie uda. Każdy dzień stał się dla mnie trudnym sprawdzianem nie tylko dla ciała, ale i ducha. Poruszam się o kulach, a największym moim życiowym celem jest ponownie chodzić, taką szansę może mi dać zaawansowana proteza nogi. Jej koszt jest ogromny, a ja muszę zrobić co tylko w mojej mocy, aby odciążyć i wspomóc rodzinę w jej codziennych obowiązkach. Marzę, by za jakiś czas, wraz z moim pięciomiesięcznym synkiem uczyć się wspólnie chodzić, jeździć na rowerze, by być znowu aktywnym człowiekiem... Właśnie po to jest ta zbiórka, aby ponownie zacząć żyć…” - czytamy na stronie zbiórki.


 

 

 

 

Zakup nierefundowanej protezy uda w ramach akcji „Jedziemy dla Karola”.

Prostota i przyziemność marzeń Karola urzekła organizatorów akcji „Jedziemy dla Karola”, którzy postanowili go wesprzeć w realizacji jego marzeń. Organizatorzy liczą z całego serca na zaangażowanie i pomoc innych ludzi, dlatego w ramach zorganizowanej wcześniej wycieczki rowerowej zbierają pieniądze na zakup nierefundowanej protezy uda dla Karola. W trakcie wycieczki rowerowej po południowej Polsce wysyłać będą widokówki z odwiedzanych miast do osób, które zdecydują się wesprzeć Karola w jego dążeniu do normalnego życia. Organizatorzy proszą darczyńców o wpłatę kwoty 5 złotych na rzecz Karola, a oni ze swojej strony przekażą wpłacone pieniądze na jego konto po odliczeniu kosztów widokówki (kwota około 2,50 zł). Znaczki pocztowe pozyskali dzięki hojności sponsorów. W „wiadomości do organizatora” zbiórki należy wpisać imię i nazwisko oraz dokładny adres, na który ma zostać wysłana widokówka (wiadomość ta nie jest widoczna dla pozostałych wpłacających). Otrzymana widokówka jest formą cegiełki i stanowi namacalną pamiątkę pomocy udzielonej Karolowi. Za okazane wsparcie dla Karola organizatorzy serdecznie dziękują.

 

 

 

 


 

Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/v6n6vf

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Marzena
Marzena 18.05.2020, 19:26
Pomagajmy Karol potrzebuje pomocy .Jesli nie mozesz wesprzec akcji 5 zl prosze udostepnij
Sztum
Sztum 18.05.2020, 13:44
SKANDAL ! Proteza jest nierefundowana ! Dlaczego w kraju niby cywilizowanym obowiązują średniowieczne zasady ? Rząd PIS właśnie ośmiesza Polskę i kładzie na kolana dosłownie. Co dobrego zrobił naam Polakom gość który jest Posłem już 20 lat. ? Gość z Malborka. Wstyd Panie Pośle. !