Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomóżmy Robertowi wrócić do zdrowia. Trwa zbiórka pieniędzy.

Pomóżmy Robertowi wrócić do zdrowia. Trwa zbiórka pieniędzy. fot. zrzutka.pl
44 – letni Robert jest mężem i tatą dwóch synów. Rodzina jest dla niego najważniejsza. Uwielbia spędzać czas z żoną i dziećmi, jest aktywny zawodowo i pracuje jako spawacz. W wolnych chwilach wędkuje i gra w piłkę nożną. Dla swoich synów jest wzorem i oparciem, kompanem w codziennym życiu. Jednak wszystko zmieniło się 23 marca br. Po kilku godzinach pracy coś niepokojącego zaczęło się dziać z jego ciałem. Zaczął odczuwać mrowienie w dłoniach i stopach. Sądząc, że to wkrótce minie, starał się pracować dalej. Po powrocie do domu bezwład w kończynach pogłębił się.

 

Wezwane pogotowie natychmiast przewiozło Roberta do szpitala w Sztumie.Ratownicy podejrzewali u niego udar mózgu, jednak przeprowadzone badania wykluczyły go. Po kolejnych badaniach, lekarz z Gdańska oznajmił diagnozę - Zespół Guillaina-Barrégo. 25 marca br. Robert przetransportowany został do szpitala w Gdańsku. Jego stan zdrowia z dnia na dzień drastycznie się pogorszył. Choroba sprawiła, że jego ciało stało się bezwładne, cierpi na całkowity niedowład mięśni. Nie może poruszać się, jeść, oddychać. Lekarze zdecydowali o wprowadzeniu Roberta w stan śpiączki farmakologicznej i podłączeniu do respiratora wspomagającego oddech. Od ponad miesiąca medycy walczą o jego życie.

 

 

 

 

 

 

Choroba Roberta była zaskoczeniem dla wszystkich.

Choroba zaskoczyła jego oraz jego rodzinę i przyjaciół z dnia na dzień. Ich życie wywróciło się do góry nogami. Sytuacja jest dramatyczna, jednak jest nadzieja i szansa na polepszenie się stanu zdrowia Roberta oraz całkowity powrót do zdrowia. 80% osób chorych na Zespół Guillaina-Barrégo wraca do zdrowia. Jednak aby tak się stało, należy jak najszybciej rozpocząć kosztowną rehabilitację, która może potrwać nawet kilka lat.

 

 

 

 

 

Każdy może dorzucić swój grosik.

Z tego względu rodzina i przyjaciele Roberta zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Pomóc można wpłacając symboliczną kwotę na https://zrzutka.pl/rwubby, która zostanie przeznaczona na rehabilitację. Rodzina i przyjaciele Roberta dziękują z całego serca za każdą wpłatę.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: zrzutka.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.