Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomóżmy poszkodowanym w pożarze rodzinom z Dzierzgonia w odbudowie domu.

Pomóżmy poszkodowanym w pożarze rodzinom z Dzierzgonia w odbudowie domu. fot. Izabela Mazurek
Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę około godziny 3 w Dzierzgoniu. Rodzinny dom Izabeli Mazurek stanął w płomieniach. Dom jest zabytkiem ponad stuletnim. Znajduje się w samym centrum miasta przy ulicy Odrodzenia. Mieszkały w nim cztery rodziny. W wyniku pożaru całe poddasze uległo zniszczeniu, a wszystkie mieszkania zostały w akcji gaśniczej zalane. Po skończonych działaniach ratowniczych okazało się, że mieszkania trzeba będzie odbudować od podstaw. Mieszkańcy domu nie są w stanie sami tego zrobić, dlatego ogromna nadzieja jest w ludziach dobrej woli, którzy zasilą przysłowiową złotówką utworzoną przez nich zbiórkę.

 

Kochani, od dziecka mieszkałam przy ulicy Odrodzenia. Jest to mój dom, z którym jestem związana bardzo mocno. Dom, w którym mieszkałam, ma ponad 100 lat jest to czysta historia. Moje serce jest tam, gdzie jest mój dom. Niestety spotkała nas bardzo przykra sytuacja. Dnia 10.05.2020 nad ranem zaczął palić się nasz rodzinny dom. Zniszczeniu uległo całe poddasze. W budynku mieszkały 4 rodziny. My, mieszkańcy ul. Odrodzenia potrzebujemy pomocy na odbudowę naszych mieszkań. Niestety mieszkania zostały zalane podczas gaszenia pożaru. Dobytki życia, na które pracowaliśmy, uległy zniszczeniu. Chcemy walczyć o nasz dom, o zabytek. Każde wsparcie się liczy. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na odbudowę naszego domu i naszych mieszkań! Wiemy, że macie dobre serca, że można na was liczyć” - czytamy na stronie, na której uruchomiona została zbiórka pieniędzy na odbudowę zniszczonego w pożarze domu.

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, by pogorzelcy z Dzierzgonia mogli znowu wrócić do swojego ukochanego domu. 

 

pomagam.pl/bw3b343m

 

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Izabela Mazurek


 

Izabela Mazurek
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
meiw
meiw 15.05.2020, 15:55
Straszna tragedia, moje wyrazy współczucia i wsparcia.
Nasuwa mi się jedno, krótkie pytanie - w jakiej firmie Państwo ubezpieczaliście budynek, że odmówiono wypłaty ubezpieczenia? No, bo przecież był ubezpieczony, prawda?