Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja prosi o czujność. Uważajcie na oszustów podających się za policjantów.

  • Wydanie nr 211/2021
  • 29 kwietnia 2020, 09:23
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi osobami, które dzwoniąc na wybrane numery telefonów podają się za policjantów. W trakcie rozmowy próbują wydobyć od rozmówcy wszelkie informacje na temat zarobków oraz posiadanych kont bankowych. Policja prosi o czujność.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie powiatu nowodworskiego doszło do próby wyłudzenia informacji przez telefon metodą „na policjanta”. Oszust zadzwonił na numer domowy wybranej osoby i przedstawił się za policjanta. W trakcie rozmowy z jedną z mieszkanek gminy Stegna oszust wypytywał o stan majątkowy oraz o fakt posiadania konta bankowego. Chęć posiadania takiej wiedzy argumentował informacją o wycieku danych osobowych posiadaczy kont bankowych poszczególnych banków. Mężczyzna, aby być wiarygodnym, przedstawił się podając fałszywe dane osobowe, jak również podał fałszywy numer identyfikacyjny, który jest przypisany indywidualnie do każdego policjanta. Kobieta zakończyła rozmowę i od razu poinformowała o zaistniałej sytuacji nowodworskich policjantów.

 

 

 

 

 

Pamiętajmy!

Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie informacji na temat oszczędności, jak również posiadanych kont bankowych. Policja nigdy nie prosi telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych. Jeśli ktoś telefonicznie prosi nas o informacje na temat pieniędzy i kosztowności znajdujących się w mieszkaniu, o udział w akcji policyjnej, bądź mamy jakiekolwiek wątpliwości z kim rozmawiamy należy skontaktować się z najbliższymi, a następnie natychmiast trzeba skontaktować się z Policją i o wszystkim opowiedzieć. Policja prosi o czujność.

 

 

 

 

 

 

Informacja: KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.