Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uważajcie na oszustów. Próba wyłudzenia pieniędzy na żołnierza WOT.

Kreatywność oszustów w czasach pandemii koronawirusa nie zna granic. Poczucie odpowiedzialności żołnierzy WOT za swoją małą Ojczyznę oraz zaufanie, jakim darzeni są przez społeczeństwo, próbowali wykorzystać nieuczciwi ludzie. Znane są wyłudzenia metodą "na wnuczka" czy "na policjanta". Korzystając z trudnej sytuacji panującej w całym kraju, oszuści postanowili podać się za żołnierzy WOT.

Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. Oszust zadzwonił do starszej osoby prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje. W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna”, a zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupy.

Kombatanci, nad którymi 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio sprawuje opiekę, zostali dokładnie poinformowani, w jaki sposób żołnierze gdańskiej brygady będą się z nimi kontaktować. Niezwykle istotny jest fakt, że każdy z kombatantów zna osobiście swojego opiekuna. Każdy przypadek próby wyłudzenia będzie zgłaszany do koordynatora wsparcia w 7 PBOT, a następnie na policję.

 

Apelujemy, aby zachować czujność, ponieważ nawet w tak trudnych czasach, nie dla wszystkich ludzi uczciwość i wzajemne wsparcie mają jakąkolwiek wartość.

 

Informację przekazał Maciej Szalbierz, 7 PBOT

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.