Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od dzisiaj ograniczenie w przemieszczaniu się. Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa w Polsce.

Od dzisiaj ograniczenie w przemieszczaniu się. Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa w Polsce. fot. pixabay
W związku z pandemią koronawirusa, rząd polski wprowadził kolejne zasady bezpieczeństwa. Ograniczenie w przemieszczaniu się jest jedną z nich.

Nie będzie można swobodnie przemieszczać się poza celami zawodowymi, bytowymi i zdrowotnymi aż do 11 kwietnia br. włącznie. Nie dotyczy to zatem dojazdu do pracy, wolontariatu czy sytuacji, gdy musimy załatwić sprawy niezbędne do codziennego życia.

Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa”.

 

Pamiętajmy, że przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

 

Ograniczony publiczny transport zbiorowy.

Mimo, że środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają, to w autobusie, tramwaju lub pociągu tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeżeli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

 

Całkowity zakaz zgromadzeń.

Zaostrzone przepisy wprowadzają całkowity zakaz wszelkich zebrań, spotkań, imprez czy zgromadzeń. Jednak z najbliższymi w dalszym ciągu można się spotykać.

 

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych.

Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Jednak w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Warto jednak uczestniczyć w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

 

Zakłady pracy.

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

 

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują.

Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

 

 

Źródło: gov.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wnuczek
wnuczek 25.03.2020, 12:30
...................................rodziny nie mają prawa pożegnać zmarłych ale na wybory 10 maja jak. najbardziej ! Kulawego poje.bało do końca !