Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiany organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Sztumie.

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Sztumie, jak również zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa, starosta Sylwia Celmer zdecydowała o wprowadzeniu ograniczeń w obsłudze interesantów.

Tymczasowe zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Sztumie przedstawiają się następująco:

1. W budynkach starostwa od 16 marca 2020 r. aż do odwołania, sprawy załatwiane będą telefonicznie, drogą pocztową lub z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej. W szczególnych przypadkach osobiście, poprzez złożenie wniosku w miejscu specjalnie do tego wydzielonym w budynku Starostwa przy ul. Mickiewicza 31.
2. Wydział Komunikacji, Transportu, Dróg i Rozwoju będzie pracował w systemie kolejkowym, tzn. wnioski będą przyjmowane w specjalnej strefie, o której mowa w punkcie 1, następnie pracownicy będą przygotowywać dokumenty w Wydziale, po ich przygotowaniu komplet będzie znoszony do punktu składania wniosku.
3. Zawiadomienie o zbyciu i nabyciu pojazdu można przesyłać za pośrednictwem poczty lub też z wykorzystaniem platformy ePUAP. Zawiadomienie należy przekazać w ciągu 30 dni od daty dokonania zbycia lub nabycia pojazdu. Wykonanie tej czynności również za pośrednictwem poczty czy tez środków komunikacji elektronicznej, jest wypełnieniem nowego obowiązku nałożonego na posiadaczy pojazdów od 1 stycznia 2020 r. i nie będzie skutkowało naliczeniem kary.
4. Biuro Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego i Mediacji będzie nieczynne dla klientów do odwołania. W przypadku spraw pilnych – wymagających natychmiastowej konsultacji prawnej, należy się kontaktować:
a) Punkt w Sztumie pod nr tel. 507-527-778 lub mailowy j.wojnilo@jw-adwokat.pl
b) Punkt w Dzierzgoniu pod nr tel. 724-897-263 lub mailowy adw.agata.lizinska@gmail.com
5. Starosta Sztumski apeluje do Klientów Starostwa Powiatowego w Sztumie o rozważne korzystanie z usług urzędu w obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem.
6. Starosta prosi o przemyślanie załatwienia sprawy w urzędzie w późniejszym terminie. Prośba wynika z odpowiedzialności za zdrowie osób korzystających z urzędu i urzędników oraz konieczności podejmowania profilaktycznych działań eliminujących zagrożenie epidemiologiczne.
7. W miarę możliwości należy wykorzystać alternatywne sposoby komunikacji z urzędem: przez ePUAP, wysyłając pisma/wnioski przez pocztę elektroniczną: sekretariat@powiatsztumski.pl, poczty tradycyjnej lub telefonicznie.
Numery komórek organizacyjnych starostwa znajdują się na stronie https://bip.powiatsztumski.pl/.
 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Sztumie

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.