Wydanie nr 268/2020, Czwartek 24.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Urzędniczka malborskiego magistratu z podejrzeniem koronawirusa?

Koronawirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Na początku zachorowania i przypadki śmiertelne występowały tylko w Chinach, jednak bardzo szybko opanowały cały ziemski glob. Zaniepokojenie sięgnęło zenitu, gdy media poinformowały o pierwszych przypadkach zakażenia wirusem w Polsce. Dzisiaj podano do publicznej wiadomości, że w naszym kraju zakażonych jest już 20 osób.

AKTUALIZACJA

Dzisiaj, 11 marca br. o godzinie 09.44 na redakcyjną skrzynkę przyszedł e-mail z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznego w Malborku o następującej treści:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku informuje, że w dniu 10.03.2020 r. nie miało miejsca żadne zdarzenie dotyczące udzielania pomocy medycznej pracownikowi urzędu miejskiego w Malborku".

Rzecznik prasowy WSSE w Gdańsku, Anna Obuchowicz poinformowała nas telefonicznie, że w tej sprawie odpowiedzi udzielił nam Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku, a zatem sprawa została wyjaśniona.

 

Zadzwonił do naszej redakcji dzisiaj zaniepokojony mieszkaniec Malborka z prośbą o udzielenie odpowiedzi, czy prawdą jest, że z tutejszego magistratu zabrana została kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Prawdopodobnie całą sytuację widziały panie pracujące w urzędzie. Inny mieszkaniec podał informację, że była to osoba z dzielnicy Malborka, Piaski. Nie pozostało nam nic innego, jak uzyskać informacje u źródła, dlatego zadzwoniliśmy do Burmistrza Miasta.

Czy urzędnicy ukrywają prawdę?

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że Burmistrz akurat jest na spotkaniu, jednak w ciągu kilku minut ktoś z sekretariatu oddzwoni. Po kilku minutach odebraliśmy telefon z informacją, że nikt w magistracie nic nie wie, nie słyszał na powyższy temat.

Na pewno u nas takiej akcji nie było. Przecież ktoś by wiedział na ten temat” - usłyszeliśmy od pani z sekretariatu Burmistrza, która skierowała nas do sanepidu, w którym według niej „powinni być zorientowani”.

Z malborskiego sanepidu odesłano nas do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku. Czekamy obecnie na odpowiedź Anny Obuchowskiej, rzecznika prasowego WSSE, która chwilowo jest niedostępna ze względu na udział w konferencji prasowej.

Specjalna karetka z Gdańska.

Skontaktowaliśmy się również z Prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Pawłem Chodyniak czy jest w posiadaniu informacji na ten temat. Prezes przyznaje, że karetka malborskiego szpitala nie była w tej sprawie wzywana i dodał, że nic na ten temat nie wie i nie posiada żadnych informacji.

Pacjentka lub pacjent, jeżeli pojechał, to do szpitala zakaźnego, karetką być może specjalnie uruchomioną na potrzeby koronawirusa. My z tym nie mieliśmy nic do rzeczy. Nie mam żadnych informacji, nawet nieoficjalnych potwierdzających tę wersję” - powiedział w rozmowie z nami Paweł Chodyniak. Dodał, że gdyby to była pacjentka z podejrzeniem koronawirusa, wówczas karetka malborskiego szpitala do niej nie pojechałaby, tylko wysłano by specjalną karetkę z Gdańska.

W województwie pomorskim jest ponad 800 osób hospitalizowanych lub objętych nadzorem epidemiologicznym. W Gdańsku przebadano również 10 nowych próbek.

 

 

 

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy
Byłeś świadkiem ważnego i interesującego wydarzenia?
Podziel się z nami informacją. Przekazujemy informacje o wydarzeniach, które dzieją się blisko Was. Informujemy, bawimy i ostrzegamy.
Napisz: info @ tvregionalna24.pl
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mocher
Mocher 12.03.2020, 08:03
A ja boje się o kulawego z Żoliborza.
Kierowca
Kierowca 11.03.2020, 07:48
Już nigdy nie zatankuję na tej stacji paliw. Boje się PISwirusa.
KORONOWIRUS
KORONOWIRUS 11.03.2020, 05:19
Sanepid w Malborku nic nie robi aby zapobiec koronawirusowi! Ludzi z podejrzeniami, którzy mieli kontakt z osobami przebywającymi w Niemczech czy Holandii spławia!!!
Malborczyk
Malborczyk 10.03.2020, 20:20
500 + to tak jak by złodziej dalej dzielił się swoim łupem takie są moje ostatnie wnioski. Ale na niektóre pytania nie potrafię sam sobie odpowiedzieć, np. Wczoraj tak sobie rozmyślałem i zastanawiałem się który z nich jest większy chachmęt - czy ten czarny z Torunia czy ten purpurowy z Gdańska, bo już sam nie wiem ? A o tym z Krakowa lepiej zapomnieć. Czy może mi w tym ktoś pomóc ?
(nie)rzetelny
(nie)rzetelny 10.03.2020, 19:09
Szukanie sensacji na siłę!