Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Muzeum Zamkowe w Malborku przygotowane jest na koronawirusa?

Informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa płyną w zasadzie z całego świata. Niebezpiecznie jest nie tylko w Chinach, ale również w ponad 60 krajach, w tym Niemczech, Portugalii i Włoszech. W Polsce, jak do tej pory, nie potwierdzono ani jednego przypadku zachorowania. Jednak Wojewoda Pomorski wprowadził stan podwyższonej gotowości w dwóch szpitalach zakaźnych w Gdańsku. A jak sytuacja przedstawia się w Malborku?

Malbork odwiedzany jest co roku przez tysiące turystów z całego świata. Głównym punktem zwiedzania jest niewątpliwie zamek krzyżacki, który jest jednym z największych twierdz średniowiecznej Europy i największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie. Muzeum Zamkowe w Malborku szczyci się kolejnymi rekordami liczby turystów odwiedzających twierdzę nad Nogatem.

Jednak w związku z doniesieniami o koronawirusie, nasuwa się pytanie czy muzeum przygotowane jest na ewentualność sytuacji, w której turyści odwiedzający malborską twierdzę okażą się zarażeni tym wirusem? Czy w związku z prawdopodobieństwem takiego zagrożenia, prowadzone są działania, które mogą zapobiec takiej sytuacji?

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrekcję Muzeum Zamkowego w Malborku. W odpowiedzi Beata Stawarska, zastępca dyrektora napisała, że muzeum, podobnie jak i inne tego typu instytucje, nie otrzymało specjalnych zaleceń i wytycznych związanych z sytuacją pojawienia się osób zarażonych koronawirusem. Mimo tego, dyrekcja zamku podjęła niezbędne działania prewencyjne, by w razie wystąpienia zagrożenia mogła we właściwy sposób zareagować.

Muzeum zakupiło i obecnie montuje w miejscach dostępnych dla zwiedzających i pracowników Muzeum (przede wszystkim w toaletach) dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, przy których umieszczamy instrukcję prawidłowego mycia rąk. Posiadamy również maseczki jednorazowe, aby w przypadku podejrzenia, że osoba przebywająca na terenie Muzeum jest zarażona, możliwym było zabezpieczenie pozostałych osób przed bezpośrednim z nią kontaktem. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Malborku, aby w razie zaistnienia jakichkolwiek podejrzeń zachorowania w regionie, reagować możliwie szybko i sprawnie. Wszelkie informacje o zachorowaniach czy zalecenia działań do wdrożenia będą przekazane nam bezpośrednio i oczywiście będziemy się do nich bezwzględnie stosować. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia na terenie Malborka i Muzeum, a ruch turystyczny odbywa się w zaplanowanym systemie” - informuje Beata Stawarska.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
PISwirus
PISwirus 02.03.2020, 17:13
.................................moim wzorem do naśladowania od zawsze był i jest Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź - przedstawiciel personelu naziemnego Pana Boga - pije wszystko ! On dobrze wie, że grzechu nie ma i dlatego żyje życiem doczesnym. Udowadnia to codziennie. Jest bliżej Pana Boga to chyba wie lepiej. Doić owieczki, żyć w luksusach, balangi, picie, zabawa to jest to co lubię najbardziej. Bo picie to jest życie ! Pozdrawiam.