Wydanie nr 172/2021, Poniedziałek 21.06.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kruca bomba i po Obwodnicy. Zapraszamy na najnowszy Felieton Młodego Malborczyka

Kruca bomba i po Obwodnicy. Zapraszamy na najnowszy Felieton Młodego Malborczyka fot. Kruca bomba i po Obwodnicy Malborka
Poprzedni tydzień był standardowo bogaty w nowe wydarzenia w naszym pięknym mieście. Ale zaraz, przecież nie przywitałem się. Witam w kolejnym już Felietonie Młodego Malborczyka, tak chętnie hejtowanym przez osoby pozbawione podstawowej wiedzy na temat sytuacji w mieście oraz zwolenników Marka Charzewskiego.

Niedawno pojawiły się oskarżenia o stronniczość, hejt w stronę burmistrza oraz o zapomnienie o klasycznym dziennikarstwie. W takim razie poniżej wypisujemy kolejno osiągnięcia burmistrza Malborka z ostatniego tygodnia:

…I tu w zasadzie można by zakończyć nasz wywód, bo sukcesów brak...

Ała, ała, zostaw mnie!

Poprzedni autor został wyrzucony ze studia, w związku z tym od dzisiaj jego obowiązki przejmuję JA, czyli Nieco Starszy Malborczyk. Miało nie być hejtowania, miała być merytoryka, więc zaczynamy!

Niedawno w Sztumie uchwalona została tzw. Strefa Wolna od LGBT, czyli uchwała o standardowych wartościach rodziny jako fundamencie. Nie chciałbym być stronniczy, ale czy nie jest to przejaw nietolerancji i braku akceptacji dla osób odmiennej orientacji? A przecież Pan Bóg mówił: „miłuj bliźniego swego, jak siebie samego”. Idąc tym tropem zauważmy, że radny powiatu malborskiego Krzysztof Grylak słynący z oburzenia na jednej z sesji rady powiatu, na której wyraził oburzenie po zobaczeniu na jednym z budynków napisu o treści: j**ać PIS. No cóż, w końcu mamy wolność słowa w naszym kraju, więc każdy może mówić co chce, ale za słowa o chęci wprowadzenia takiej uchwały w powiecie malborskim powinien Pan się wstydzić. Zresztą i tak nie macie większości, więc nie możecie robić z Rady Powiatu swojego własnego regionalnego sejmu i wprowadzać każdej głupoty.

 

Prawdopodobnie około 66 mieszkańców powiatu malborskiego uzyska zatrudnienie w malborskich firmach w ramach projektu walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym i niepełnosprawnościami. Brawo dla instytucji, którym udało się zdobyć dofinansowanie na tak bardzo potrzebne w naszym mieście działanie. Każdy powinien mieć możliwość pracy i samorealizacji, nawet taka menda społeczna, jak ja hehe.

Jeden z mieszkańców Malborka, a młody, bo młodszy nawet ode mnie, postanowił pobawić się w mafię i napadł na sklep z pistoletem pneumatycznym. Miał szczęście, że nie trafił na Panią Zofię z Pinczyna, bo oberwałby mopem po łbie, to by mógł jeszcze życie stracić i na nic by mu się ta pukawka nie zdała…

W naszym mieście została przeprowadzona sonda na temat wyborów prezydenckich. Zwyciężył w nich Krzysztof Bosak z Konfederacji. Jest to dziwne, bo patrząc na ciemnogród zapatrzony w burmistrza Malborka można stwierdzić, że powinien wygrać ktoś zupełnie inny. (tak wiem, znowu hejtuję, przepraszam, nie mogłem się powstrzymać, już wracam do merytoryki)

Burmistrz (nie będzie hejtu, obiecuję!) podjął decyzję o rozpoczęciu działań w celu wpisania Malborka na listę 100 obwodnic. Cóż możemy powiedzieć… Idąc za słynnym polskim filmem: „kruca bomba, mało casu”, a zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że lista ostateczna została już opublikowana i zaakceptowana, więc tak serio - trochę już za późno. Nie wiemy, czym Pan burmistrz był tak bardzo zajęty przez ostatnie tygodnie, ale prosilibyśmy doglądać takich szczegółów, bo słabo, że został przegapiony… Ps. Podobno obwodnica w Sztumie ma służyć kierowcom GSZ, żeby wreszcie nauczyli się jeździć (dobra sorry, to już serio ostatni hejt).

W Malborku od pewnego czasu organizowane są spacery z przewodnikiem i w sumie spoko, bo to zaciekawia osoby starsze i zachęca je do spacerów, a co za tym idzie do zdrowego stylu życia. Ale jeśli miałbym coś zasugerować, to dlaczego by nie wprowadzić takich samych spacerów dla młodzieży? Wydaje nam się, że młodzież mogłaby być zainteresowana historią swojego miasta, zwłaszcza jeśli przewodnik miałby do nich odpowiednie podejście. Myślę, że jest to pomysł do przedyskutowania, ale to tylko nasza sugestia.

Odbył się spacer po podwórkach w Śródmieściu w celu stworzenia planu ich uporządkowania i zagospodarowania. Szkoda, że młodzi nie angażują się w takie inicjatywy, a przecież to też ich miasto, o które tak bardzo walczą. Może zamiast tylko krytykować, że nic dla Was nie ma - ruszycie się i powiecie co właściwie chcecie!

W Nowym Stawie odbędą się Mistrzostwa Polski w przeciąganiu Tira. Można się śmiać, ale tak naprawdę lepsza taka rozrywka niż żadna, a ja osobiście chętnie bym na takie coś poszedł, bo nie można wszystkiego hejtować tak jak ten, którego przed chwilą wywaliłem z redakcji.

Maturzyści z malborskich szkół zatańczyli poloneza na Placu Jagiellończyka. Według przepowiedni ma to nam przynieść szczęście i zdanie egzaminu. Ja tam wolę siedzieć i się uczyć, ale co tam, przy tak ciężkim egzaminie trzeba wszystkiego próbować. (wcale sam go nie zatańczyłem…)

A ten tydzień zakończył się ostatnim etapem Malborskiej Ligii Biegowej i Maszerującej. Taka liczba uczestników tylko pokazuje, że pomysł na dużą ilość biegów w Malborku to strzał w dziesiątkę! Także biegajcie, bo to samo zdrowie!

 

To by było na tyle, jak na ten tydzień, podczas którego wydarzyło się tyle, że aż musiałem wybierać najciekawsze rzeczy. Na koniec jeszcze sukces naszej redakcji, bo udało nam się osiągnąć 13 milionów wyświetleń na serwisie Youtube, co uważamy za ogromny sukces.

Do zobaczenia za tydzień! I please, nie hejtujcie mnie, bo to nikomu nie wyjdzie na dobre. Merytoryczną krytykę przyjmę o każdej porze dnia i nocy, a jeśli macie jakieś opinie lub tematy do następnego felietonu to zapraszam serdecznie pod mój osobisty adres mailowy: malbork@tvregionalna24.pl.

Rażewski Maciek - Młody Malborczyk
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pol
pol 27.03.2020, 21:44
Artykuł jak zawsze celny , spostrzegawczy .
obserwator
obserwator 26.02.2020, 22:48
Krucza bomba i po obwodnicy czyli obwinianie o wszystko burmistrza że niema dużych firm zagranicznych firm pracowałem w Tczewie na podnośniku jeden mieszkaniec Piasków podbiegł i z wyskoku kopnął mi w podnośnik podnius mi ciśnienie i na dokładkę kazał spadać na szczaw dostałem naganę a on wyleciał z pracy niejestem kapuśniakiem i nic nie mam do Piasków ale niech się niektórzy nie dziwią że inne miasta mają nowoczesne firmy.
malborczyk
malborczyk 26.02.2020, 13:47
Przydałaby się obwodnica magistratu,aby nasze władze go omijały i nie szkodziły miastu.
Obserwator
Obserwator 26.02.2020, 01:34
Pan Marek może wcale nie jest takim złym burmistrzem kto wie czy inny zrobił by więcej dla miasta oceniać i krytykować jest łatwo. Bogumił Niechcic z Noce i dnie też miał ciężko a pokazał że ciężką pracą można wyciągnąć zalane zniszczone gospodarstwo a ilu np. rolników przejmujących po ojcach zadłużone gospodarstwa wychodzi z nędzy ?
hejt?:?
hejt?:? 26.02.2020, 00:11
hejt ?? przez ciebie d..u pijusie musiałem zmienić swe życie - wyjazd do Tczewa i tam kupienie mieszkania ( prace mozna zmienic w 1 dzień - ok 30 zakladow prod. w okolicy..wspaniały włodarz Tczewa..fabryka na fabryce)//ale nie ..Ch..wski ..ty musisz 12 koła miesiecznie przytulić za NIC... OKRADANIE OBYWATELI ..NAPLUŁBYMN W TWARZ..RYCHŁOWSKI TO BYŁ KOZAK
mieszkniec
mieszkniec 26.02.2020, 09:20 (odpowiedź do hejt?:?)
Oczywiście że Rychłowski to kozak - wykupił pół Malborka i żyje jak pączek w maśle.
Ogolisz mi papaje
Ogolisz mi papaje 27.03.2020, 12:40 (odpowiedź do mieszkniec)
Popieram!