Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dno dziennikarstwa? A może szczera i bolesna prawda? Oto najnowszy Felieton Młodego Malborczyka czyli to co hejterzy i trolle lubią najbardziej!

Czy silny wiatr dotarł również do naszego miasta? Oczywiście, że tak i to nie tylko w aspekcie pogodowym. Mijający tydzień przyniósł wiele ciekawych rzeczy o których już teraz w cotygodniowym Felietonie Młodego Malborczyka!

390 tysięcy.To właśnie kwota, którą Urząd Miasta postanowił przeznaczyć na realizację zadań klubów sportowych miasta Malborka. Co ciekawe, aż 95 tysięcy z tej puli otrzymał klub Pomezania Malbork. Klub z wieloma sukcesami. A oto kilka z nich:
-
-
-
Przechodząc dalej zauważamy, że np Malborski Klub Kyokushin Karate, posiadające w swoich szeregach między innymi Mistrzów Polski czy Europy otrzymał uwaga... 3 tysiące. No, ale przecież od czego się ma byłego prezesa na stanowisku wiceprzewodniczącego rady miasta...a nie. To przecież Pomezania ma taki zaszczyt...

Muzeum Zamkowe szykuje nową ofertę atrakcji dla mieszkańców i turystów. Wśród proponowanych można znaleźć takie pozycje jak nauka śpiewu liturgicznego czy warsztaty pod tytułem: Jak zostać damą i rycerzem. Te drugie poprowadzi pewnie Pan Marek Charzewski bo jego garnitur stał się już legendarną zbroją odpychającą wszelkich jego wrogów.

Malborskie stowarzyszenia działające na rzecz malborskiej kultury otrzymały dofinansowanie z Urzędu Miasta. Kwota to 60 tysięcy złotych, które przeznaczone zostanie na 11 imprez kulturalnych. Serio? Z tego co wiem to wychodzi jakieś 5-7 tysięcy na jedną. Ahoj przygodo! Malborska kultura zdecydowanie będzie na Plus!

Apropos plusa. Zwycięzcą niedawnego konkursu organizowanego przez Portal na Plus został malborski Zespół Pieśni i Tańca, który w niemal 24 godziny uzyskał niemal 2 tysiące lajków podczas gdy konkurenci nie zdobyli ich wiecej niz kilkaset. Wśrod nich pojawiły się gwiazdy światowego formatu, które są skromne, że nawet zdjęć nie wstawiają na swoje konta tylko je zakładają i lajkują Zespół w konkursie. Tylko pozazdrościć światowej sławy i budżetu przeznaczonego na...reklamę.

Burmistrz poinformował nas o fakcie pojawienia się firm zainteresowanych kupnem terenów inwestycyjnych na Piaskach. Co można powiedzieć oprócz ah shit, here we go again... Od wielu lat słyszymy o firmach rzekomo zainteresowanych kupnem, a teren jak stał tak stoi. Ale dajmy czas. Na sprowadzenie do Malborka dużego inwestora (zaznaczamy, że była to jedna z obietnic Pana Burmistrza) ma Pan jeszcze 4 lata. Niech moc będzie z Panem!

W pobliskim Sztumie powstała tzw. strefa wolna od LGBT. Ale mieszkańcy Malborka nie bądźmy smutni. Malbork ma strefę wolną od płaszcza na zimę, a Pan Marek jest jej idealnym reprezentantem!

No i to chyba tyle ciekawostek z tego tygodnia.

A nie... byśmy zapomnieli. Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz w składzie Superrady 2019. Wielkie gratulacje!

A no i na koniec takie szybkie info. Obwodnicy Malborka nie będzie. Jakieś misie pisie Wam nawciskały kitów. Ale to koniec marzeń o obwodnicy. Tak już ostatecznie. Przynajmniej na najbliższe kilkanaście lat, czyli miejmy nadzieję, że do pojawienia się gospodarza miasta Malborka, a nie jego maskotki! Trzymajcie się w tym Malborku! No i oczywiście niech moc będzie z Wami życzy Wam Młody Malborczyk

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

 

Rażewski Maciek - Młody Malborczyk
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
riki-tiki-tavi
riki-tiki-tavi 02.03.2020, 16:41
Chciałbym zauważyć, że w dziennikarstwie jest obowiązek oddzielania opinii od faktów. Mieszanie ich jest brakiem profesjonalizmu.
Janek
Janek 19.02.2020, 13:25
Kiedy obwodnica Malborka?
Jaro
Jaro 17.02.2020, 19:20
Ja tam się uśmiałem...... Wiele prawdy w tym jest aż przykro.... Burmistrz do wymiany..... Oddaje ciepły mocz na elektorak pisu.... I na sam piss......
czerwony nosek
czerwony nosek 17.02.2020, 17:49
Ten artykuł to porażka
Obserwator
Obserwator 17.02.2020, 16:36
Jak czytam komentarze i jak ludzie buntują się przypominają mi się czasy komuny ludzie też się buntowali muwili na nich punki harpagany lub ogólnie brudasy .
Fan sportu
Fan sportu 17.02.2020, 22:36 (odpowiedź do Obserwator)
No a na takich jak Ty to za komuny wołali analfabeci
Obserwator
Obserwator 19.02.2020, 10:59 (odpowiedź do Fan sportu)
Malbork to dobre miasto nienapisalem tak że się nabijam z buntów lepiej jak by nie było buntów.
obserwator
obserwator 18.02.2020, 01:18 (odpowiedź do Fan sportu)
A na takich jak ty jak wołali? podaj piłkę? piłki.
Obserwator
Obserwator 18.02.2020, 01:10 (odpowiedź do Fan sportu)
A na takich jak ty jak wołali? podaj piłkę.
pis
pis 17.02.2020, 15:21
Dobry felieton i cała prawda o mieście i jego ,, burmistrzu ".
ed
ed 17.02.2020, 13:03
Nędza w tym Malborku oj nędza
Usunąć Charzewskiego i to szybko.
Usunąć Charzewskiego i to szybko. 17.02.2020, 09:13
Szkoda strzepić język na tego burmistrza i reszty nieudaczników w tej całej radzie miasta. Tylko kolesiostwo i nic więcej. Charzewski z Wilkiem tyle nakradli że miasto tonie w długach. I nie ważne kto będzie następny nie przebije się przez gruboskurnych dziadów.
Czytelnik z M-k
Czytelnik z M-k 17.02.2020, 09:11
Wreszcie jakiś nie kadzący Burmistrzowi portal Malborski :)
Chyba Najbardziej zależne i kadzące jest Radio Malbork dodam że pełne ostatnio niestrawnych reklam.
Szacun dla Klona
Szacun dla Klona 17.02.2020, 08:51
Jak Klonowski wylobbował faktycznie tą kasę to pełen szacun Tomeczku. Tak na Ciebie jadą, a Ty co chcesz co załatwiasz i chyba nie najgorzej Ci idzie ;) ależ Ci Twoi przeciwnicy muszą się wściekać ...buziaki :P
Młoda
Młoda 17.02.2020, 07:21
Było wiele ciekawych informacji i to na plus. Materiał tendencyjny, obrażasz młody człowieku ludzi i plujesz im w twarz. To nie jest dziennikarstwo, tylko głupi, beznadziejny hejt.
Piotr
Piotr 17.02.2020, 07:14
Tv Malbork szuka sensacji ,żeby tylko klilnąć i wejść, slupienii już tylko na polityce i pogdlądach szefa, a młody malborczyk nie jest taki młody prawda Piotr? Ale tak łatwiej....Przestało mnie dziwić, że wszyscy dziennikarze odeszli.
Konik
Konik 17.02.2020, 04:53
Macie rację. Dno dziennikarstwa, a do tego chłopek który to pisał nie potrafi podpisać się imieniem i nazwiskiem.
wyp...j pasozycie alkoholiku
wyp...j pasozycie alkoholiku 17.02.2020, 00:28
charzewski pluc ci w ryj a ty ze deszcz pada ..w...j
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.02.2020, 23:45
patrzę tak na nasza lokalna politykę i krajową. oby dwie łączy jedna rzecz. ciągle te same mordy przy żłobie które od lat nic nie zmieniają tylko pasa siebie i swoich kolesi. Markowski Kułakowski czapla i cała reszta dorobkiewiczow. a może tak by ktoś nowy świeży się pojawił po pod SLD wszystko od lat to samo . a dla czego nikt nowy normalny się nie pojawi ktoś kto uczciwie podejdzie do miasta. jest wielu tych ludzi ale nikt się nie da rady przedrzeć przez biznesowy układ Malborka poprostu trzeba poczekać aż się zestarzeja i powymieraja naprawione mordy i może wtedy coś się zmieni. ze wszystkiego co nas otacza to Marek i jego ekipa to ci najnormalniejsi ale i tak czekam na jakiś powiew świeżości.
Wielbiciel sportu.
Wielbiciel sportu. 16.02.2020, 23:22
Piłka nożna jest z 40 razy bardziej popularna niż kartę to chyba nie mamy o czym gadać zaraz zgłoszą się mistrzowie świata w rzucie podkową bierkach itp nie chce nikomu ublizac i negowac sukcesów ale nie porównujcie innych sportów do piłki nożnej bo to nie ma sensu.
Mieszkanka
Mieszkanka 16.02.2020, 23:50 (odpowiedź do Wielbiciel sportu.)
Każdy sport jest ważny, nie należy stawiać dyscyplin nad inne bo to nieporównywalne. Wszystkim należy się równy rozwój.
Malborczyk
Malborczyk 16.02.2020, 22:55
Pomezania? 3 sezony na szczeblu 2 ligi obecnie 1. Setki dzieciaków, które zamiast siedzieć przed kompem biegają na boisku, chłopcy jak Uzarek, dostający powołania do kadry Polski...Coś Ci jescze wymieniać "malborczyku"?
Tylko Pomka
Tylko Pomka 16.02.2020, 22:45
Tylko Pomka
gość
gość 16.02.2020, 21:15
Ludzie przestańcie tak pisać Krzysztof Kolumb i inni żeglarze na świecie też mieli załogi i buntowników na statkach może trzeba poczekać na mocniejsze silniejsze wiatry trzeba dać szansę może a dopłynie się do nieznanej wyspy.
Charzewski do dymisji
Charzewski do dymisji 16.02.2020, 20:19
Kurde ile można gadać do tego ciemnogrodu? Kto do cholery wybrał tego człowieka na to stanowisko? #charzewskidodymisji
Artur
Artur 16.02.2020, 20:17
Brawo o to właśnie chodzi. Malbork stoi w miejscu! Zróbmy coś ludzie bo to się naprawdę źle skończy!
Pinpong
Pinpong 16.02.2020, 19:51
Nie do końca rozumiem waszą "akcje dopier.. wszystkim za wszystko". Może na poczatek Szef vel TV Malbork mógł by spojrzeć na siebie? Czy to nie jest śmieszne że nie podpisujecie się swoimi nazwiskami pod art, az tak wam wstyd ze robicie w tv malbork? swoja drogą charzewski ma darmową reklamę u was. Za duzo wojujecie i nie ugracie swojego.
Krzyzak
Krzyzak 17.02.2020, 09:14 (odpowiedź do Pinpong)
To nie jest dopier....... tylko sama prawda. Ciężko uprawiać prawdziwe dziennikarstwo w tym syfie gdzie nic się nie dzieje i rządzi głupota i prymitywne ukladziki A tobie jak się nie podoba nie czytaj i idź ściskać dłoń Markowi
Potężny Malborczyk
Potężny Malborczyk 16.02.2020, 19:06
#SaveJanek
starymalnorczyk
starymalnorczyk 16.02.2020, 18:47
#freejanek