Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci jechali zapobiec próbie samobójczej, a zostali zaatakowani nożem.

  • Wydanie nr 274/2022
  • 18 lutego 2020, 08:18
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Policjanci jechali zapobiec próbie samobójczej, a zostali zaatakowani nożem. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali nożem interweniujących policjantów oraz chcieli zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Zdecydowana i skuteczna postawa mundurowych zapobiegła eskalacji agresji nietrzeźwych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 62 i 29 - latkowi zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Prokurator zastosował wobec obu zatrzymanych dozór policyjny. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 13 lutego br. około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani policjanci z prewencji, którzy po wejściu do mieszkania zostali zaatakowani nożem przez jednego z przebywających tam mężczyzn. Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec sprawcy gazu, chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Widząc to, młodszy z mężczyzn podbiegł i zaczął szarpać jednego z policjantów, a następnie zaatakował nożem funkcjonariuszy. Stróże prawa natychmiast obezwładnili drugiego sprawcę, któremu również założyli kajdanki. 62 i 29 - latek grozili mundurowym, gdyż chcieli ich zmusić do odstąpienia od czynności służbowych.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, których doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 62 - latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, zaś 29 - latek prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W piątek, 14 lutego br. policjanci doprowadzili zatrzymanych mieszkańców Tczewa do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Policjant
Policjant 18.02.2020, 10:54
Następnym razem policjanci powinni interweniować razem z tym prokuratorem a własciwie puścić go samego do tego mieszkania. Może w końcu coś zrozumie o ile zdąży zareagować.