Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Co ze złożami uranu i bursztynu? Kolejny etap przekopu Mierzei Wiślanej.

Urząd Morski w Gdyni poinformował w trakcie dzisiejszej konferencji, że spośród 6 firm do kolejnego etapu przeszła belgijska spółka N.V.Besix SA wraz ze spółkami NDI SA oraz NDI sp.z.o.o. W trakcie spotkania z prasą zapytaliśmy o złoża uranu i bursztynu, które mogą znajdować się na terenie inwestycji.

Mimo, że wskazane konsorcjum złożyło najlepszą ofertę, to nie oznacza, iż będzie wykonawcą inwestycji. Formalnie wszystkie firmy biorące udział w przetargu spełniły wymogi. Biorąc pod uwagę, że pozostałe przedsiębiorstwa mogą składać odwołania, w kwestii wykonawcy może się wiele zmienić. Czy zatem inwestycja rozpocznie się w październiku?

 

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Komunikatu z briefingu prasowego nt. zaawansowania postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – część I”

Magdalena Kierzkowska

Dzisiejszy briefing odbył się w związku z zapytaniami, dotyczącymi zaawansowania postępowania przetargowego na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – część I” oraz wcześniejszymi zapowiedziami, iż Inwestor – Urząd Morski w Gdyni, będzie na bieżąco informował o działaniach związanych z projektem.

 

W trakcie spotkania kpt.ż.w. WIESŁAW PIOTRZKOWSKI – Dyrektor  oraz ANNA STELMASZYK-ŚWIERCZYŃSKA – Z-ca ds. Technicznych przedstawili informację dotyczącą procedury przetargowej – w tym, która ze złożonych ofert uzyskała na obecnym etapie najwyższą punktację.

Dla przypomnienia, 22 maja br. dokonaliśmy otwarcia ofert w pierwszej części przetargu. Ofert ważnych wpłynęło 6:

 • V Besix SA., NDI SA i NDI Sp.z o.o.
 • Konsorcjum Budimex S.A. – Ferrovial Agroman S.A.,
 • China Harbour Engineering Company Ltd,
 • Energopol-Szczecin SA,
 • Sinohydro Corporation Limited
 • oraz konsorcjum Polbud-Pomorze sp. z o. o. wraz z dwoma partnerami.

Dodatkowo, pragniemy poinformować, iż  w  przypadku tego przetargu zastosowaliśmy tzw. procedurę  odwróconą, zgodnie z którą:

 1. W pierwszej kolejności Zamawiający dokonuje oceny ofert pod kątem przesłanek odrzucenia oferty (art. 89 ust. 1 Pzp) oraz kryteriów oceny ofert opisanych w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Między innymi oferty są badane pod katem zgodności ich treści z treścią SIWZ, błędów w obliczeniu ceny czy zasadności i skuteczności zastrzeżeń dotyczących tajemnicy przedsiębiorstwa.
 2. Następnie dokonuje się oceny podmiotowej wykonawcy, tj. bada oświadczenie wstępne (JEDZ), a następnie żąda przedłożenia dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu (zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy Pzp).

Od momentu złożenia ofert rozpoczęły się prace Komisji Przetargowej. Na obecnym etapie oraz stosownie do przyjętych w postępowaniu kryteriów oceny ofert, najwyżej oceniona została oferta złożona przez konsorcjum N.V Besix SA., NDI SA i NDI Sp.zo.o.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.