Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej - komisja bada oferty. Start budowy w październiku?

  • Wydanie nr 262/2021
  • 4 lipca 2019, 10:56
  • Redakcja
  • Wiadomości
Nie jest jeszcze znany wykonawca inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Z informacji, jaką uzyskaliśmy od Magdaleny Kierzkowskiej, rzecznika prasowego UM Gdynia wynika, że komisja przetargowa nadal bada złożone oferty.

Przypomnijmy: złożono siedem ofert na budowę kanału, jednak jedną trzeba było od razu odrzucić ze względu na to, że wykonawca z Turcji testował tylko system ofertowy. Pozostałych sześć ofert znacznie przekracza zakładany przez gdyński Urząd Morski budżet. W związku z tym komisja przetargowa, by nie ogłaszać kolejnego przetargu, bada wszystkie oferty pod kątem zaistniałych omyłek rachunkowych w kosztorysach ofertowych.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po zakończeniu prac przez komisję przetargową” - informuje Magdalena Kierzkowska.

Najwcześniej prace ruszą dopiero w październiku tego roku, zgodnie z decyzją środowiskową wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.