Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy częsta zmiana pracy się opłaca?

Czy częsta zmiana pracy się opłaca? fot. Czy częsta zmiana pracy się opłaca?
Współczesny rynek pracy oferuje bardzo duże możliwości wyboru pracy. Oznacza to, że pracownicy stali się nieco bardziej „mobilni” i znacznie częściej zmieniają miejsce zatrudnienia, poszukując lepszych płac oraz możliwości. Czy jednak częsta zmiana pracy jest faktycznie opłacalna?

Częsta zmiana pracy okiem rekruterów

Bogate CV może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Gdy osoby rekrutujące widzą, że dany kandydat dość często zmienia miejsca pracy, uznać mogą, że nie jest to osoba warta uwagi. Dlatego też podczas rozmów kwalifikacyjnych często pada pytanie o to, z jakich powodów zmieniane były miejsca pracy. Najmniej pożądane są osoby robiące to tylko i wyłącznie z powodów finansowych.

Nieco lepiej wygląda sprawa, gdy kandydaci deklarują, iż jest to ich sposób na zdobycie bogatego doświadczenia i ciągłego rozwoju. Niestety większość pracodawców szuka raczej lojalnych pracowników, którzy zostaną na danym stanowisku przez lata. Praca to przecież również inwestycja w pracownika, jego szkolenia, itp. Oczywiście nie bez znaczenia jest też branża. Gdy do czynienia mamy z osobami, które działają w szybko rozwijającym się sektorze gospodarki, krótkie okresy zatrudnienia są bardziej wybaczalne.

Długi staż w jednej firmie

Częste zmiany miejsca pracy mogą wpłynąć na naszą niekorzyść. Jednak i zbyt długie pozostawanie w jednej firmie może być znakiem, że dany kandydat nie ma zbyt wielu ambicji i nie jest wszechstronny. Dlatego też mimo wszystko warto zmieniać firmę. Szczególnie gdy pojawiają się naprawdę atrakcyjne oferty pracy. Nie chodzi tu jedynie o korzyści finansowe, ale także możliwość zrobienia cennych szkoleń czy zdobycie nowych kwalifikacji.

Nie warto jednak nieustannie gonić za nowym zatrudnieniem. Zmiana co pół roku czy rok nie będzie dobrze procentować w przyszłości. W takim trybie trudno wypracować wartościowe dokonania i odnosić sukcesy zawodowe. Przez to też kończymy jedynie z bogatym CV, w którym oprócz ilości pozycji nie będzie się czym faktycznie pochwalić.

Czy częsta zmiana pracy się opłaca?
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.