Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Alternatywy dla papierowego CV

Alternatywy dla papierowego CV fot. Alternatywy dla papierowego CV
Nie jest tajemnicą, że tradycyjne CV w papierowej formie jest coraz rzadziej spotykane. Współczesny rynek pracy idzie z duchem czasu, co wiąże się z wieloma nowoczesnymi alternatywami dla papierowego życiorysu.

CV przesyłane online

 

Obecnie większość osób poszukuje pracy za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni. Nowoczesne portale, takie jak pracuj.pl, umożliwiają błyskawiczne wysłanie elektronicznego CV bezpośrednio do pracodawcy. Takie rozwiązanie jest sporym ułatwieniem – dzięki temu można znaleźć intratną posadę praktycznie bez wychodzenia z domu. Wiele osób korzysta z funkcjonalnych narzędzi do tworzenia szablonów CV lub z innych, gotowych rozwiązań. Dobrze i estetyczne napisane życiorysy przyciągną uwagę, jednak warto w odpowiedni sposób uwydatnić swoje najważniejsze zalety, wykorzystując elektroniczną formę CV. Oprócz najistotniejszych informacji dotyczących doświadczenia zawodowego należy pamiętać o umieszczeniu zdjęcia. Zdecydujmy się na fotografię, która będzie wykonana w pełni profesjonalny sposób. Nie należy dodawać zdjęć w kiepskiej jakości lub tak zwanych self-foto. Poprzez odpowiednią fotografię reprezentujemy siebie oraz swój stosunek do pracy, na co pracodawca zwróci uwagę. Jednak wszystko zależy od stanowiska, są wyjątki, kiedy to niestandardowe fotografie są świetną alternatywą dla tradycyjnych, legitymacyjnych zdjęć. Elektroniczna forma CV ułatwia nam ich wstawienie.

 

CV w nietypowej formie

 

Niektórzy pracodawcy oczekują nadesłania CV w bardziej nietypowej formie. Przykładem są prezentacje multimedialne, które cieszą się coraz większą popularnością. Na krótkim filmiku potencjalny pracownik może opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym. Za pośrednictwem tego środka przekazu można wykazać się inwencją i przekonać do siebie pracodawcę. Wiele wskazówek dotyczących tworzenia tego typu prezentacji multimedialnych znajdziemy w sieci.

 

Na koniec warto podkreślić, że niektórzy pracodawcy całkowicie rezygnują z wysyłania CV i stawiają na kontakt bardziej bezpośredni. Często umawiają się na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej online, na przykład za pośrednictwem komunikatora Skype.

Alternatywy dla papierowego CV
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.