Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Łóżko rehabilitacyjne – porady dotyczące wyboru

Przeciętnie człowiek poświęca na sen około ośmiu godzin. Kiedy nieszczęśliwie na skutek złego stanu zdrowotnego, czy poważnego wypadku zostaje przykuty do łóżka bardzo istotne okazuje się zadbanie o jego komfort życiowy. Jednym z niezbędnych do tego elementów jest z pewnością właściwie dostosowane łóżko rehabilitacyjne.

Jest z czego wybierać

Statystyczny Kowalski potrzebujący fachowego sprzętu ortopedycznego, nie może dziś narzekać na brak wysokiej klasy wyposażenia, które faktycznie potrafi znacząco polepszyć jakość codziennego funkcjonowania nawet silnie poszkodowanej i na trwałe unieruchomionej osoby. W parze z solidnością idzie jednak z reguły dość wysoki koszt należny za tego rodzaju asortyment. Wielokrotnie to właśnie nic innego jak cena skutecznie zniechęca do robienia czegokolwiek w kierunku podniesienia standardu pokrzywdzonego pacjenta. Warto jednak nie ograniczać się tylko i wyłącznie do inwestycji w wyposażenie nabywane na własność. Na chwilę obecną jest cała masa różnorodnych profesjonalnych placówek, które działają, jako wypożyczalnie rozmaitego sprzętu medycznego. Przykładem jednej z takich firm jest między innymi Elektrotechmed, za pośrednictwem której można zaopatrzyć się w bardzo rozległy zakres najnowocześniejszych łóżek rehabilitacyjnych i wielu innych sprzętów. Postawienie na współpracę z rzetelnym usługodawcą jest natomiast równoznaczne z szansą dla pacjenta, który nie musi posiadać majątku na cel walki o komfort życia. Wysokiej jakości modele dostępne w punktach wypożyczających takich jak chociażby wyżej wspomniana marka Elekrotechmed to najwyższej klasy urządzenia stanowiące nierzadko identyczne modele, jak te znajdujące się w jednostkach szpitalnych czy prywatnych klinikach. Szeroki wachlarz sprzętu do wyboru to z kolei sposobność bezproblemowego dostosowania wyposażenia pod kątem jego gabarytów. Dzięki temu nie ma trudności z wygodnym umiejscowieniem czy to koncentratora tlenu, czy łóżka rehabilitacyjnego i jego dopasowanie stricte do danych warunków mieszkalnych.

Mimo wszystko

Nawet, jeżeli przekonasz się do naszej propozycji, a mianowicie zrezygnujesz ze zbierania środków pieniężnych na inwestycję w łóżko rehabilitacyjne, stawiając tym samym na skorzystanie z usług wypożyczalni, zawsze powinieneś poprzedzić jakąkolwiek decyzję wnikliwą analizą. Przeprowadź gruntowną selekcję, zwracając uwagę na przykład na to, kto do tej pory z łóżka korzystał, w jakim stanie technicznym jest sprzęt i na jakich zasadach firma proponuje Ci wynajem, kiedy i czy ogóle będziesz mógł zrezygnować z podpisanej umowy i czy nie będzie się to wiązało z jakimiś konsekwencjami finansowymi. Najważniejsze są jednakże zwłaszcza cechy wybieranego łóżka. Przede wszystkim musi ono być dopasowane do pacjenta z uwzględnieniem jego wagi oraz wzrostu. Nie bez znaczenia jest też typ dolegliwości, przez którą będzie on zmuszony korzystać ze sprzętu medycznego. Dla orientacji – w ramach łóżek rehabilitacyjnych można wyszczególnić chociażby tak zwane modele bariatryczne, które tworzone są z myślą o osobach zmagających się dodatkowo z otyłością. Tego typu wyposażenie charakteryzuje się zwiększonym udźwigiem w porównaniu do standardowych modeli. Ponadto, wiele renomowanych wypożyczalni gwarantuje w swej ofercie również łóżka pediatryczne, które są tak projektowane, aby sprzyjały komfortowi najmłodszych. Osoby chorujące na Alzheimera z kolei warto aby były wyposażone w łóżko z opcją regulacji całkowitej wysokości stanowiska przeznaczonego do leżenia. Przydatne i praktyczne jest też, gdy łóżko takiego pacjenta ma leżankę maksymalnie jak najniżej podłoża, co daje sposobność siadania, czy później kładzenia się bez większego wysiłku i konieczności zupełnego wstawania. W ten sposób redukowane są też przypadki wyrządzenia sobie dodatkowych kontuzji przez upadki.

Łóżko rehabilitacyjne – porady dotyczące wyboru
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.