Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska oświata wyszła na ulicę. Happening na placu Jagiellończyka. [wideo, zdjęcia]

Ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty trwa od 8 kwietnia br. W Malborku nie strajkuje tylko przedszkole nr 8 oraz Zespół Szkół Katolickich.

Jak w większości miast Polski, również w Malborku nauczyciele, rodzice i dzieci postanowili wyjść na ulicę miasta, by głośno wyrazić swój sprzeciw przeciwko panującej sytuacji w polskiej oświacie.

Przypomnijmy, że strajkujący nauczyciele domagają się nie tylko podwyżki wynagrodzeń i wycofania wprowadzonych  przez MEN przepisów dotyczących m.in. wydłużenia ścieżki zawodowego awansu, ale również odciążenia oświatowych budżetów samorządów oraz zwiększenia nakładów na oświatę.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
bezdzietna
bezdzietna 18.04.2019, 09:29
Do rodzica dwójki dzieci- KOLEŻANKI., pod górkę było do szkoły?
Niby rodzic, a taki niedouczony? Dlatego rozumiem,,, w domu niczego mądrego się nie naucza te biedne dzieci :-))))))))))
Rodzic dwójki dzieci
Rodzic dwójki dzieci 16.04.2019, 17:24
MAM TYLKO TAKA NADZIEJE ZE NIE DOSTANĄ ZŁOTÓWKI ZA TEN STRAJK!!! . JA Z ŻONĄ TERAZ KOMBINUJEMY GDZIE ROZLOKOWAC DZIECI PO ZNAJOMYCH BO SZEFOSTWO PATRZY KRZYWO ŻE WOLNE CZLOWIEK BIEZE. JAK JA NIE PRACUJE TO NIE ZARABIAM JAK NIE ZARABIAM TO NIEMAM Z CZEGO OPŁACIĆ PRZEDSZKOLA I SZKOŁY..... PROSTE I MAM NADZIEJĘ ŻE STRAJKUJACY NIE DOSTANĄ WYNAGRODZENIA. A BURMISTRZ JUŻ NIE JEST NAUCZYCIELEM TYLKO PEŁNI FUNKCJĘ BURMISTRZA TO POWINIEN ZADBAĆ O MALBORCZYKOW A NIE O SWOICH KOLEGÓW I KOLERZANKI PO FACHU. JAK DLA MNIE BURMISTRZ TO NIE OGARNIĘTY TYP.... Popieralem strajk. ale już nie gdy to już jest chore podejście do dzieci i rodzicow..(niby wykształceni a tacy tepi)
ed
ed 16.04.2019, 14:08
Mamy trochę tego lewactwa i komuszków
Rychu
Rychu 16.04.2019, 13:17
57% społeczeństwa w wieku 25 - 64 lata ma wykształcenie wyższe lub średnie i musi pracować 40 godz. tygodniowo, przysługuje nam 26 dni urlopu... też się uczyliśmy... a Wy narzekacie... Wstyd i Hańba... i jeszcze dzieci brać jako zakładników... to nie średniowiecze... nie popieram Pisu, ale nie stanę po Waszej stronie
robotnik
robotnik 16.04.2019, 07:14
Malborscy "nauczyciele" wyszli na ulicę? i na pierwszym miejscu oczywiście szkoła podstawowa nr.9! Komunistyczna od ZAWSZE,od pokoleń tam "uczących"! A może by tak sprawdzić poziom "nauczania"-życiorysy tych 'protestantów? Mamusie odchodzące na emerytury-powpychały swoje córeczki na swoje miejsca i dalej TRWA NEPOTYZM,SITWA,UKŁADY" Poziom nauczycieli" w szkole-bardzo różny! Miernoty tez mają zatrudnienie,bo są z własciwej partii? Poprzednia "dyrektor"-ZGROZA! Ale dziś mają swojego poplecznika-p. Burmistrza z tej "właściwej" partii,a nim ich siła! HAŃBA tym 'nauczycielom" za ZDRADĘ swoich UCZNIÓW,za WYSTAWIANIE tych BARDZO MODYCH LUDZI na tak okrutną "PRÓBĘ"! NIGDY więcej nie powinni już "uczyc" ŻADNYCH DZIECI,ZADNEJ MŁODZIEŻY! Przypatrzcie się Rodzice,czym jeżdżą nauczycielki waszych dzieci,na jakim poziomie żyja,ile mają WOLNEGO w roku i jakie PRZYWILEJE?